Emekliler açlık sınırının altında maaş alıyor

Emekliler açlık sınırının altında maaş alıyor

Emekliler açlık sınırının altında maaş alıyor

Tüm işçi emeklileri dul ve yetimleri Derneği Zonguldak şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin açlık sınırının altında maaş aldığını söyledi.

Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstası olduğunu ifade eden Tüm işçi emeklileri dul ve yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, şunları kaydetti:
ZONGULDAK'TA 160 BİN EMEKLİ VAR
"Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. mazide muktedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur. Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün emeklilik yıldönümü kutlarken milyonlarca emekli kardeşimin emeklilik yıldönümünü kutluyorum. Bu vesile ile 3 Temmuz'da açıklanacak olan Tüfe'yi emekli ve yaşlıların yani büyüklerinizin yediği gıda maddelerine göre açıklayın ki bize bakışınızı anlayalım ve görelim. Biz de ona göre karar verelim. Başta ulu önderimiz Rahmetli olan tüm emeklilerin mekanları cennet olsun. geride kalanlara Allah sağlık sıhhat versin.
Zonguldak'tan, emeğin başkentinden, emeklinin başkentinden sesleniyorum. diyorum ki 160 bin emekli var Zonguldak'ta. emeklililer açlık sınırının altında maaş alıyor.
3 Temmuz'da açıklanacak tüfe öncesinde milletvekillerimizin pazara gitmelerini, gerçek gıda maddelerini, emeklinin yaşlı amcalarının gerçekten yiyeceği gıda maddelerini dikkate alarak tüfe'yi ayarlamalarını ve ona göre maaş zamlarını ayarlamalarını diliyorum"

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 17:44
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114