Emekliler ömrünün son dönemlerini rahat ve huzurlu geçirmek istiyor

Emekliler ömrünün son dönemlerini rahat ve huzurlu geçirmek istiyor

Emekliler ömrünün son dönemlerini rahat ve huzurlu geçirmek istiyor

Türkiye Emekliler Derneği  Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, "Emeklinin intibak sorunu en geç 2022'de çözülmelidir" dedi.

Hüseyin Memiş düzenlediği basın toplantısında, emekliler olarak refahtan pay istediklerine ve emekli olarak ömrünün son dönemde rahat yaşamak istediğini belirterek taleplerini şu şekilde sıraladı:

"Emeklinin intibak sorunu en geç 2022'de çözülmeli. 2000 sonrasında emekli olanların mağdur eden ve aylıklarını düşüren emekli aylığı hesaplama karma sistemi aylıklar arasında eşitsizliği arttırmıştır. Bu nedenle her yıl aylıkları düşürülen emekli aylığı hesaplama sistemi değiştirilmeli, emeklilerimize refahtan payı verilsin. Emekli normal standart birliğine kavuşturulmalı, ek ödeme oranları yükseltilmeli, emekliliğe katkı payı muafiyeti getirilmeli, nayram ikramiyeleri tüfe'ye Endeksli, aile yardımı yapılmalı, promosyon iyileştirilmeli, emekliye konut alım desteği sağlanmalı, kira desteği getirilmeli, yakacak gıda yardımı yapılmalı, emekli enflasyon sepeti yapılmalı, emeklinin kredi borçları ötelemelidir.
Taban aylıklar 1500 liradan 3000 liraya çıkartılmalı. Emeklilerin ömrünü son dönemlerini kimseye muhtaç olmadan rahat ve huzurlu yaşasın"
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 14:12
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314