ENGELLİLERE MÜJDE...

ENGELLİLERE MÜJDE...

Hastalığı dolayısıyla cihaz kullanan hastalar ve engellilere elektrik desteği geliyor.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca, cihaza bağlı kronik hastalık yaşayanlara ve ailelerine, “cihaz kullanılan evler için 200 liraya kadar elektrik faturası desteği verilecek” müjdesini verdi.

ELEKTRİK DESTEĞİ PROGRAMI KASIM AYI BAŞINDA BAŞLATILACAK...

Açıklamayı Bakan Selçuk’un yaptığını belirten Hüseyin şirin, Kasım ayında başlayacak Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını söyledi.

"ELEKTRİK TÜKETİM DÜZEYİNE GÖRE AYLIK 200 TL'YE KADAR YARDIM YAPILACAK..."

Yardım programının Elektrik Tüketim Desteği, Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği olmak üzere üç bileşenden oluşacağını da kaydeden Hüseşin Şirin, "Elektrik Tüketim Desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL'ye kadar yardım yapılacak. Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ile de hak sahiplerine kesintisiz güç kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı ilk ay, tek sefere mahsus olmak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir." Şeklinde konuştu.

Bu haktan faydalanmak isteyenlerin İl ve İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat etmesi gerektiğini ifade eden Hüseyin Şirin Bakan Selçuk’a teşekkür etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31