Erol: "Üniversitemize sahip çıkacağız"

Erol: "Üniversitemize sahip çıkacağız"

Saadet Partisinin Genişletilmiş il Divan Toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanım Burak Erol, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin her geçen gün küçüldüğüne ve öğrenci sayısının azaldığına dikkat çekerek Üniversite yönetiminin akademik ve idari konularda üzerine düşeni yapması gerektiğini ve bu kentin tüm bileşenleri olarak Üniversiteye sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.


Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Dedeman Otel Karaelmas Salonu'nda düzenlenen il Başkanları toplantısına Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Eyüp Yıldırım, İl Başkanı Burak Erol, ilçe başkanları ve çok sayıda partili topluluğu katıldı.

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, "Kent ile üniversite kucaklaşmasını sağlayamadınız. Esnaf ile öğrenci diyoloğunu gerçekleştiremediniz ,Öğrenci için şehir merkezinde mekanlar oluşturmadınız. Öğrenci ve velilerinin tercih edeceği güvenli ve sosyal bir şehir haline getirmediniz.Kesin bir cümle ile kenti yaşanabilir bir Zonguldak yapamadınız" diyerek Zonguldak'ı yönetenleri eleştirdi.

Erol; Siyaset yaptığı işi en iyi yapma sanatıdır . Siyaset Milletin bütün meselelerini dertlerini yüklenmek, milletin yolunu açmak sanatıdır .Siyasetçi topluma ve devletine karşı sevgisinin büyüklüğü oranında uzağı görür .Her siyasi aksiyonun arkasında milletin birliği ,beraberliği, gücü yani millet vardır. Milletler layık hale gelmeden , iyilik mücadelesinin muhtaç olduğu desteği,gayreti ve hayatiyeti göstermeden , millete dayanarak gerçekleştirilecek siyasi hamlelerde kimse büyük başarı kazanamaz .
Eleştirinin bizzat kendisi güçtür . Siyasi , kendi iradesiyle millete karşı siyasi sorumluluk yüklenmiş kimselerdir .Eleştirilerden şikayetçi olmayacak kimselerdir .Her meslekte olduğundan daha fazla siyeset sevgiyi gerektirir . Siyasi yozlaşma zaman içerisinde toplumun tüm kesimlerine yayılma özelliğini gösterir .Ekonomik yozlaşma , akademik yozlaşma ve diğerleri genellikle siyasi kural ve ve kurumların iyi oluşturulamamasından ve işlememesinden kaynaklanmaktadır . Siyasi Partilerin iktidara geldiklerinde kendi seçmenlerine ve destekleyenlerine ayrıcalık yapmasına siyasi kayırmacılık ve patronaj denir .


Siyasi yozlaşma ;
1. Kamusal kaynakların şahısların özeline kullanılması
2. Siyasilerin yeniden seçilebilmek amacıyla taraftarlarına ayrıcalık yapması
3. Siyasi iktidarın seçimleri tekrar kazanmak için seçim bölgelerine yatırımı artırması
4. Maddi menfaat karşılığında parti değiştirilmesi
5. Devlet bazında alınan kararların , kendi yakınlarına önceden haber verilerek menfaat sağlanması
Türkiye’de yolsuzluklara karşı ciddi bir hukuk mekanizması olmaması ve caydırıcı cezaların yetersizliği siyasette yozlaşmaya neden oluyor .TBMM ‘ni yılda 1 milyon kişi ziyaret etmektedir . Bunun nedeni vatandaşların bulundukları yerde sorunlarını çözememeleri veya sorunlarının anlatacak bir makam bulamamalarıdır . Vatandaş sorununu kendi bölgesindeki bürokratik yapı ile çözememektedir . Milletvekilleri daha çok vatandaşa iş bulma ve sağlık sorunları ile uğraşmaktadır .İşte bu noktada SAADET PARTİSİ kadrolarına ve zihniyetine ihtiyaç ortaya çıkmaktadır.
TEMİZ TOPLUM
TEMİZ SİYASET
DÜRÜST YÖNETİM
Güç ve iktidar adaletin emrinde olmalıdır . Adalet siyasetçinin güneşidir . Yanlış tartan , imtiyazlı tartan , zamanında tartamayan, geciken adalet , adalet değildir . Sorumlusu siyasettir. Siyasetin bahanesi yoktur, olamaz .
         Değerli katılımcılar; Üniversiteler eğitime başlıyor lakin bir çok derin sorunla ve kronikleşmiş problemlerle karşı karşıyayız . Öğrencilerimizin barınma sorunu var , hayat pahalılığı sorunu var , geçim dertleri var . İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda öğrenci olmak da zor veli olmakta çok zor . Biz , bu hususu Zonguldak özelinde değerlendirmek istiyoruz .Beü kentimizin gözbebeği ve markasıdır . Bununla birlikte , ülkemizin tamamında bulunan üniversitelerde öğrenci sayısında düşme gerçekleşmiş .
2020 yılı faaliyet raporu sayfa 47, Bülent Ecevit üniversitesi öğrenci sayısı 2018 36,128 öğrenci 2019 yılı 34,405 öğrenci , 2020 34,416 öğrencimiz vardı.
2020 faaliyet raporu sayfa 44 , Karabük üniversitesi 2018 52,785 öğrenci , 2019 48,300 öğrenci , 2020 47,442 öğrenci mevcuttur .
Şimdi hadiseyi değerlendirelim . Şimdi bir vilayet düşünün 1995 yılında Zonguldak ilinden ayrılıp il olmuş . 2007 yılında bir üniversite kurulmuş. Zonguldak ilimizin üniversitesi 1992 yılında kurulmuş . Arada 15 yıllık bir zaman farkı var. Öğrenci sayısı farkı 15000-18000 bandında gerçekleşmiş . Bu kenti yöneten siyasi irade mensuplarının ve mahalli idare yöneticilerinin bu konu üzerinde derin bir tahlil yapması icap etmemiz mi ?
Biz kendilerine yardımcı olalım , birkaç madde ifade etmek istiyorum . Kent ile üniversite kucaklaşmasını sağlayamadınız . Esnaf ile öğrenci diyoloğunu gerçekleştiremediniz .Öğrenci için şehir merkezinde mekanlar oluşturamadınız .Öğrenci ve velilerinin tercih edeceği güvenli ve sosyal bir şehir haline getiremediniz . Halkımızın öğrenciye bakış açısını değiştiremediniz . Kesin bir cümle ile kenti yaşanabilir bir Zonguldak yapamadınız .
Bizim belediye yönetimimizde kent ve üniversite etle tırnak gibi olur . Bizim yönettiğimiz ülkede güvenlik ve asayiş sorunu olmaz. Bizim yönettiğimiz ülkede öğrenciler gelecek endişesi taşımaz. Bizim yönettiğimiz ülkede öğrenciyi kimse sömüremez .Şunu da ayrıca ifade etmek isterim . Bülent Ecevit Üniversitesi mensubu 8 öğrencimiz , Teknofest model uydu yarışmasında Türkiye birincisi oldu ve ödül aldılar. Kendilerini ve hocalarını tebrik ediyorum .Üniversite yönetimi akademik ve idari konularda üzerine düşeni yapacak . Bizlerde bu kentin tüm bileşenleri olarak Üniversitemize sahip çıkacağız . Geleceğimiz , Üniversitemiz açısından inşaalah daha parlak olur diye ümit ediyorum .Bizler Saadet Partisi olarak Zonguldak il ve ilçe teşkilatlarımızla beraber kentin tüm sorunlarını analiz ederek çözüm önerilerimizi ortaya koymaya gayret ediyoruz . Önümüzdeki dönemde icra edilecek ilk Genel seçimlerde Zonguldak’lı hemşerilerimizden destek istiyoruz . Milletimizin desteği ile pozisyonunu güçlendirecek bir SAADET PARTİSİ mevcutta çözülemeyecek gibi duran bir çok sorunu hem çözecektir , hem de çözümüne katkı sunacaktır . Milletimizin teveccühü ile oy oranını artıran ve Meclisde güçlü bir şekilde var olan SAADET PARTİSİ Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulmasına öncülük edecektir . Refah seviyesini yükselteceğiz , gelişmiş ülkeler seviyesinde milli gelire sahip olacağız , şahsiyetli bir dış politika sergileyeceğiz , uydu değil lider ülke olacağız .
Toplantımıza iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyor , toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum "
(Haber-Ercan Demir) 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 13:18
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266