Filyos Vadisi İçme Suyu ve Altyapı Hizmet Birliği'ne ait yeni tüzük onaylandı

Filyos Vadisi İçme Suyu ve Altyapı Hizmet Birliği'ne ait yeni tüzük onaylandı

Zonguldak İl Genel meclisi'nin Eylül ayı 5. birleşimi gerçekleştirildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde önemli kararlar alındı .Tartışmalı geçen mecliste dört madde görüşüldü.


Mecliste ilk olarak Zonguldak'ta kurulması planlanan Filyos Vadisi İçme Suyu ve Altyapı Hizmet Birliğine ait hazırlanan tüzük görüşüldü.
Yeni haliyle düzenlenen Filyos vadisi içme suyu ve altyapı hizmet Birliği tüzüğü mecliste oy birliği ile kabul edildi.
İl Genel meclisi Başkanı Necdet Karaveli tüzüğü onaya sunmadan önce yaptığı konuşmada özel idareye sitem ederek,"Bu tür konular mecliste daha önce getirilmeli meclis üyelerimizin kafalarında soru işaretleri oluşuyor bunu son kez onaylıyorum, bir daha onaylayacağım" ifadesini kullandı.


Mecliste Devrek İlçesi; Pelitli ve Gümüşpınar Köyleri, Çaycuma İlçesi;  Yolgeçen, Derecikören, Helvacılar ve Kızılbel Köyleri, Ereğli İlçesi; Dağlıca, Aşağıkayalıdere ve Şamlar Köyleri, Alaplı İlçesi; Sarıkadı Köyü mezarlık talepleri İdaremizin 2021 yılı Proje Programında yer almadığından, bahsi geçen köylere yapılacak mezarlık çalışmaları ile ilgili iş ve işlemlerin yapılabilmesi için İl Özel İdaresi 2021 yılı Proje Programına alınması hususunun görüşülerek oy birliği oynandı.

Ereğli İlçesi, Kızılca Köyü (Ereğli –Kızılca-Ankara Karayolu) üzerinde bulunan parsellerin, köyün ekonomik gelişimini desteklemek amacı ile köy yerleşik alanı içine alınması için gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 26 – 19 – 23 sayılı raporlarının görüşülmesi sırasında.
İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Kartal ve Nebahattin Yılmaz, Taşkın bölgesi olması sebebiyle kurum görüşlerinin alınması yönünde görüş belirttiler.
İl Genel Meclis Üyesi Necdet Karavali'de zaten kurum görüşlerinin  olumlu olması durumunda bunu onaylayacaklarını ifade etti.
Meclis imar komisyonu Başkanı Rıfkı Gültekin de konu ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirildi ve madde oy birliği ile kabul edildi.

Mecliste son olarak Kozlu İlçesi, Kızılcakese Köyü hudutlarında çok eski yıllardan beri kullanılan mevcut su kabtajlarının menba tahsis kararlarının alınmasından sonra Orman izin- irtifak işlemlerinin yapılması ile ilgili Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 20 – 24 – 15 sayılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


Biir sonraki meclisin 4 Ekim 2021 Pazartesi günü toplanmasına karar verilerek birleşim sona erdirildi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 18:12
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114