GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDU

GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDU

GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDU

GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDU GÜNCEL 

KURA ÇEKİLİŞİNE KATILAN VALİ BEKTAŞ, “BU BÜYÜK BİR BAŞARIDIR” DEDİ

Zonguldak Valiliği ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde ve girişimciliğinde Toki 'nin projelendirdiği 110 konutlu ZGC Basın Sitesi kura çekilişi yapıldı. Kura çekiliş törenine Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı  Muharrem Akdemir ve hak sahibi olan gazeteciler katıldı. Tören saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı ve ardından konuşmalara geçildi. Sırasıyla Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Vali Erdoğan Bektaş konuşma yaptılar. 

Ardından noter huzurunda kura çelişi gerçekleştirildi. İlk Kurayı Vali Erdoğan Bektaş, İkinci Kurası Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Üçüncü Kurayı ZGC Başkanı Derya Akbıyık çekti. Noter huzurunda yapılan çekilişle gazeteciler konut sahibi oldu. Konut sahibi olan gazeteciler ZGC'ye ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.  

Zonguldak’ta Gazeteciler Cemiyeti ve TOKİ işbirliğinde yapılan çalışma ile 110 gazeteci konut sahibi oldu. Kura çekilişinde ise heyecanlı anlar yaşandı. 

Zonguldak Valiliği ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimleriyle başlatılan ve TOKİ tarafından hayata geçirilen Zonguldak Basın Sitesi için gazeteciler kura heyecanı yaşadı. Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekilişine Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve ZGC Genel Başkanı Derya Akbıyık’ın yanı sıra kent genelinde görev yapan gazeteciler katıldı. 

110 konutun yer aldığı ve inşaatın yüzde 68’inin tamamlandığı Zonguldak Basın Sitesinde gazeteciler ev sahibi oldu. 

VALİ BEKTAŞ: BU BÜYÜK BİR BAŞARI

Kura çekilişinde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, “Bütün zor işler yol haritası çıkarıldıktan sonra mümkün olabiliyor. Şöyle önümüze koyarsak 110 gazeteciyi ev sahibi yapmak diye bir sorununuz olsun. Bu gazeteciler oldukça dar gelirli insanlardan oluşuyor bunu hepimiz biliyoruz. Ev sahibi olmak da hepimizin hayali. Dünyada mekan, ahirette iman demişiz. Dünyayı mekanla herkese sınırlamışız. Böyle bir problemin altından bile uygun enstrümanlar kullanılabildiğinde kalkılabildiğini neticede yaşayarak görmüş olduk. Bu da bize bir şey gösteriyor. Şu gözünüzde büyüttüğünüz her sorunun bir çözümü var. 110 gazeteciyi, çok mütevazi gelirleri olan insanları Zonguldak’ın en güzel yerinde, en iyi şartlarda ev sahibi yapmak gerçekten bir başarı” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve ZGC Genel Başkanı Derya Akbıyık’ın da konuşmalarının ardından protokol üyeleri kura çekimini yaptı. Vali Erdoğan Bektaş’ın çektiği kuradan ise Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Zafer Alas’ın çıkması salondakileri güldürdü. 

Gazeteciler, kura çekilişinin ardından ev sahibi oldu. Evlerin kalan inşaatlarının önümüzdeki süreç içerisinde tamamlanmasının ardından gazetecilerin evlerine yerleşmesi bekleniyor.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 14:56
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner266

banner94

banner262

banner31

banner44

banner286

banner283