Gökçebey'de mutlu son!

Gökçebey'de mutlu son!

YÜZDE 45 ZAM

Gökçebey Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 45 şirket çalışanı ilgilendiren 2 yıllık Toplu sözleşme bağıtlandı.

Belediye İş Sendikası Zonguldak şubesi Başkanı Osman Karataş, "Gökçebey Belediyesi şirket çalışanlarına %45 zam verdi."dedi 

Toplu sözleşmeyi değerlendiren Belediye İş Sendikası Zonguldak şubesi Başkanı Osman Karataş, "Gökçebey Belediyesi iştiraki olan Gök-Bel Şirketi ile ilgili 45 işçiyi kapsayan Toplu sözleşme görüşmelerimiz Sayın belediye başkanı ve şirket yönetim ile yaptığımız bir dizi görüşme sonuçta sonucunda 2 yıllık süreyle bağıtlandı. yüzde 44-46 civarında 2 yıllık süre içinde bir artışlar sağlandı toplu sözleşme kazanımlarının tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum  Bu sürece katkı veren Sayın belediye başkanımız Vedat Öztürk'e, Belediye yönetimine şirket yönetimine teşekkür ediyoruz.  Emeğe ve emekçiye gösterdiği saygı ve özveriden dolayı da kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Toplu sözleşme kazanımlarının arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."dedi.


DİĞER BELEDİYELERİN ŞİRKET ÇALIŞANLARI İLE TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

Ayrıca diğer belediyelerdeki şirket çalışanları ile Toplu sözleşme görüşmeleri devam ettiğini de ifade eden Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş, sözlerine şu şekilde devam etti.

"Diğer belediyelerle ilgili de Toplu sözleşme görüşmelerimizi şirketler bazında yürütüyoruz. Sonlara doğru yaklaştık  İnşallah bu ay sonu itibariyle de Toplu sözleşme görüşmelerini de sonlandırıp masa başında bağırlayarak tüm çalışma arkadaşlarımızı Toplu sözleşme görüşmelerinin ilk defa şirketler bazında en azından örgütlenerek ve toplu seçme hakkına kavuşarak bu süreci bundan sonraki süreçte de olmak üzere inşallah hayırlısıyla masa başında bağıttlayıp kazanımları elde etmeye çalışacağız"
(Haber-Ercan Demir)


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 13:29
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114