Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında!

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında!

Kabine Toplantısı belirli tarihlerde düzenleniyor. 2022 yılı itibari ile yeni yılın ilk kabinesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda gündemde yer alan önemli konular ve koronavirüs önlemleri ile ilgili önemli kararlar alınıyor. Kabine Toplantısı kararlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuruyor.  

Kabine Toplantısı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Yılın ilk Kabine Toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de bir araya gelecek. Memur ve emekli aylıklarına enflasyon oranının üzerinde bir ücret artışı yapılacağını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu konuda kabineye bir sunum yapması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Yeni yılın ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Cumhurbaşkanlığı günlük programına göre toplantı saat 16:00’da başlayacak

İç ve dış gelişmelerin yanı sıra enerjiden ulaştırmaya, terörle mücadeleden savunmaya kadar bakanlıkların 2022 yılında atacağı adımların ana hatlarıyla değerlendirileceği toplantıda memur ve Emekli maaşlarına yapılacak Zam oranları ve ekonomideki gelişmeler ana gündem maddesi olacak. Memur ve emekli aylıklarına enflasyon oranının üzerinde bir ücret artışı yapılacağını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu konuda kabineye bir sunum yapması planlanıyor. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren TÜİK’in bugün açıklayacağı aralık ayı enflasyon verisi de kabinede görüşülecek zam oranında belirleyici olacak. Memur ve emeklilere yapılacak zammın Asgari Ücret artışında olduğu gibi beklentileri karşılayacak şekilde olacağı belirtiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 13:34
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266