Gümüşhaneliler iftarda buluştu

Gümüşhaneliler iftarda buluştu

Gümüşhaneliler iftarda buluştu

Zonguldak Gümüşhaneliler Derneği tarafından Zonguldak'ta iftar programı düzenlendi.

Zonguldak Merkez Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde düzenlenen iftar programında Gümüşhaneliler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya geldiler.

Zonguldak Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Yaşar Köksal: “Kıymetli misafirler, sevgili hemşehrilerim. Derneğimizin her zaman düzenlemiş olduğu iftar yemeğine hoş geldiniz diyor sizleri saygı ile selamlıyorum” diyerek şunları söyledi:

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, ülkemize tüm İslam alemine huzur barış getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. İnsanlar arasında dayanışma, yardımlaşma ruhunun pekişmesine vesile olan bu ayda bizlerde her yıl olduğu gibi, bu yılda Ramazan kumanyalarını ihtiyacı olan ailelerin evlerine teslim ettik. Çevrenizde ihtiyacı olan aileleri bize bildirirseniz bizde gereken yardımı yapmaya hazırız. Bu mübarek ay, Kuran ayı, Rahmet ayı. Cehennemden kurtuluş ayı olarak Allah’ın Kur’an-ı Kerim vasıtasıyla bizlere duyurulmuştur. Ramazan sevgidir, samimiyettir, paylaşmaktır. Ramazanda yaptığımız dua ve oruçlarımızı Allah kabul etsin. Birkaç konuyu sizlerin huzurunda belirtmek istiyorum. Bu güzel mekanı bize tahsis ederek bizleri onurlandıran değerli müdürüme hocalarıma burada iftar yemeğini bizlere hazırlayıp sunan aşçı kardeşlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. İftar yemeğini bize maddi ve manevi destekte bulunan isminin açıklanmasını istemeyen değerli esnaf kardeşlerime teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Allah niyetlerini kabul etsin. Bu vesileyle şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize afiyet olsun diyor saygılarımı sunuyorum”

İftar öncesinde Kur’an-ı Terim ve dualar okundu, okunan ezanla birlikte iftarlar açıldı.

İftar sonrasında ise kız imamhatip okulu öğrencileri tarafından yemek duası yapıldı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 16:27
YORUM EKLE

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31