Hamsi tezgahları uzun bir aradan sonra yeninden şenlendirdi

Hamsi tezgahları uzun bir aradan sonra yeninden şenlendirdi

Hamsi tezgahları uzun bir aradan sonra yeninden şenlendirdi

Batı Karadeniz ve Gürcistan açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına bol hamsi takılınca fiyatı da 5 TL'ye kadar düştü
 Batı Karadenizde hamsi son günlerde bolca avlanınca fiyatı tezgahlarda 5 TL'ye kadar düştü. Bu durum hem vatandaşın hem de balıkçının yüzünü güldürdü. Trabzon'a bir kısmının Gürcistan’dan bir kısmının da Zonguldak'tan tarafından geldiği belirtildi.
Efsane geri döndü!
Balıkçı esnaflarından Murat Yaylı, efsanenin geri dönüş yaptığını ifade ederek satışların memnuniyet verici olduğunu söyledi. Yaylı, “Uzun zamandan beri ilk kez hamsi bol geldi. Kilosunu 5 TL’den satıyoruz. Zonguldak taraflarından geliyor, akşam bolca avlandı neredeyse ağlar patladı. Gürcistan’dan da hamsi geliyor ancak oradan gelen hamsi ince. Ereğli taraflarından gelen hamsi ise iri. Efsane geri döndü. Satışlar çok iyi. Vatandaş hamsiye doyacak” dedi.
Balıkçılardan Serdar Sarıkaya ise “Hamsimiz kısa bir ara tatildeydi geri döndü. Bu kez irileşerek geri döndü. Fiyatını 7.5 TL yaptık. Temennimiz fiyatının daha da aşağı düşüp ucuz olması. Şuan Gürcistan ve Hopa tarafından geliyor. Yaklaşık 1 ayın ardından ilk kez bol geldi. Dönüşü muhteşem oldu. Temennimiz daha da bol olması” şeklinde konuştu.
Vatandaşlar da hamsinin 5 TL’ye kadar inmesinin memnun olduklarını belirtirken uzun sezondan sonra ilk kez bu sene hamsiye doyduklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 17:32
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286