Harun Akın'dan MAKZON'a tam destek

MAKZON’u engellemeyin

Harun Akın'dan MAKZON'a tam destek

CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş öncülüğünde başlatılan MAKZON ( Maden makineleri üretimi) projesine tam destek verdi.

Projenin, Zonguldak'ın geleceğini ilgilendirdiğini vurgulayan Harun Akın, bu projeye siyaset üstü bir yaklaşımla herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Harun Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada projeyle ilgili görüşlerini şöyle anlattı:

" Sevgili dostlarım,

Geçen hafta Zonguldak Belediye Meclisinin olağanüstü toplanarak gündeme aldığı MAKZON projesi ile ortaya çıkan olumsuz havayı bir yol kazası olarak yorumlayıp fazla uzatmadan bir an önce MAKZON Projesi önündeki engelleri kaldıracak çalışmaları hızlandırmalıyız.

MAKZON projesi Maden Makinecilik potansiyelinin önünü açmak için düşünülmüş,

TTK bünyesinde bulunan Merkez Atölyesi ile pek de yabancı olmadığımız,gerçekten desteklenirse çok önemli şeyler yapılabileceğine inandığımız doğru bir projedir.

Valilik fizibilite çalışmalarından yıllık 

200 milyon dolar madene dayalı endüstrinin makine ihtiyacı olduğu gerçeğine ,Filyos liman İnşaatı bitimi sonrası oluşacak endüstri bölgesi gerçeğini de koyarsak uzun yıllar sonra geriye giden Zonguldak ilimizin tekrar ayağa kalkma sürecinin başlangıcı olarak umutlanabiliriz.

160 yıldır kömür çıkartıyoruz.

Çok uzun yıllardır çelik üretiyoruz.

Yıllarca ateş tuğlası ürettik.

Ama bir soba fabrikasını Zonguldak olarak kuramadık.

Zonguldak Valiliği bünyesinde başlatılan çalışmaların bir an bile kesintiye uğratılmadan , kısır tartışmalara girilmeden MAKZON önündeki engellerin , bütün Zonguldak sivil toplumu ve siyasi partileri ile tekrar ele alınarak bir an önce çözümlenmesini temenni ediyorum.

Kutuplaşan Türkiye siyasetine rağmen , Zonguldak’ta şehrimizin geleceği adına örnek teşkil edebilecek bir beraberliği ,tüm Zonguldak olarak ortaya koyabileceğimiz kültürüne , geçmişine ve vizyonuna sahip olduğumuz düşüncesi ile ..04/06/2020.

Saygı ve sevgilerimle…"

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 12:11
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114