Haşereyle mücadele devam ediyor

Haşereyle mücadele devam ediyor

Kilimli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, haşerelerle mücadele için ilçenin çeşitli noktalarında zirai ilaçlama yapıyor.

Sıcak havalarda vatandaşların park ve yeşil alanlarda, huzurlu ve sağlıklı bir yaz geçirebilmesi için yoğun biçimde çalışan ekipler parkları, kurumları ve yeşil alanları ilaçladı.

Yaz ayı boyunca rutin ilaçlama çalışmalarına devam edileceğini belirten yetkililer, böceklerin larva döneminde yaptıkları ilaçlama ile böcek oluşumunun önemli ölçüde azalacağını, ilaçtan kurtulan böceklere periyodik olarak müdahaleye devam edeceklerini ifade ettiler.

SAĞLIKLI VE HUZURLU KİLİMLİ..
Temiz ve sağlıklı bir Kilimli için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Altun, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin böceklere ilk müdahaleyi yaptığına dikkat çekerek: “İlçemizde yoğun sıcak hava etkisiyle parklarda halerwler gözlenebiliyor. Ekiplerimiz larva döneminde yapılan bu ilaçlamanın ardından periyodik ilaçlama işlemini de sürdürecekler. Bu konuda gerekli talimatları verdim. Temiz, sağlıklı ve huzurlu bir Kilimli için çalışıyoruz ” şeklinde konuştu. (Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 14:07
YORUM EKLE

banner43

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner114