Hayvan barınağı projesi muhtarlara tanıtıldı

Hayvan barınağı projesi muhtarlara tanıtıldı

Zonguldak Belediyesi ve Kozlu Belediyesi'nin ortaklığında Kızılcakese Köyünde yapılacak Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin muhtarlara sunum tanıtımı yapıldı.

30 bin metre ²m üzerine kurulacak olan ve 12 milyon TL’ye  mahal olacak Hayvan Rehabilitasyon ve Yaşam Merkezi nde yöresel ürün pazarı ve piknik alanları olacak.

Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon  Yaşam  Merkezinin yapımına karşı çıkan Kozlu muhtarları Hz. Peygamberin sünnetini yerine getiriyoruz diyerek ikna edildi.

 Kozlu Kaymakamlığı toplantı sonunda yapılan Hayvan Bakım - Rehabilitasyon ve Yaşam  Merkezi proje tanıtım törenine Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Genel Meclisi üyeleri ve çok sayıda muhtar katıldı. 

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “Hayvan bakım ve Rehabilitasyon merkezi belediyelerin görevleri arasındadır. Ancak yıllardır Zonguldak’ta bu işi İl Özel idare tarafından yürütüldü. İnşallah Zonguldak’ın kozlu ilçesine bağlı Kızılcakese köyünde Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi istasyonu kuracağız.

Merkezimizi 12 ay ile 15 ay arasında hizmete açmayı hedefliyoruz. Bu merkezde en az 30 kişi çalışacak ve hepsi de çevre köylerde ikamet edenlerden olacak” dedi. 

Kozlu Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Oda; Bu projeyi Zonguldak Ankara yolu Eceler mevkiine yapmaktan neden vazgeçtiniz diye sordu. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş projenin hiçbir zaman Eceler köyüne yapılması gündeme gelmedi diye cevap verdi. Hayvan yaşam merkezinin yapımına karşı çıkanlar projeyi inceledikten sonra olumlu olduklarını söylediler.(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 14:11
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114