HİZMET İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI (TIKLA İZLE)

HİZMET İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI 

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Zonguldak İl başkanı Güven Kaya, Zonguldak’ta 6 bin üyeye sahip olduklarını söyledi.

Hizmet İş Sendikası'nın Zonguldak temsilciler kurulu kasım ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Cumartesi günü Zonguldak Öğretmen evinde gerçekleştirilen toplantıda hak-iş ve hizmet iş İl Başkanı Güven Kaya ile Hak İş ve Hizmet İş Sendikası temsilcileri katıldı.

Hem kahvaltı hem toplantı seklinde gerçekleştirilen kurulda Sendikanın ve temsilcileri sorunları masaya yatırıldı.

Hak-iş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası İl Başkanı Güven Kaya yaptığı açıklamada:

"Bugün temsilci arkadaşlarımızla Kasım ayı temsilciler toplantımızı kahvaltı programında değerlendirelim istedik. Arkadaşlarımıza aylık olan çalışmalarımızı, kurumlardaki sorunlar hakkında neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Sorunlarımızı bu şekilde değerlendirdikten sonra arkadaşlarımızla istişare yaparak toplantıda çıkan sonucu genel merkezimize göndereceğiz. Zonguldak'ta Hak İş konfederasyonuna bağlı 23 sendikamız bulunuyor. Hizmet İş sendikamızın ise 3000 ise diğer sendikaların ise ortalama 2500 üyesi olarak toplamda 6 bine yakın üyemiz bulunmaktadır. Kurumlarda hak-iş'e bağlı sendikalarımız bulunmaktadır. Yani şöyle söyleyebilirim, kamu kurumların hepsinde yetkili sendikayız. Ayrıca Amasya'da yapılacak olan temsilciler Kurulu toplantısında eğitim programında da bir araya gelerek temel sorunları ele alacağız." Dedi.

Hak İş Başkanı Güven Kaya Ayrıca temsilcilere hitaben yaptığı konuşmada taşerondan kadroya geçen çalışanların sorunlarını çözmek için gayret içinde olduklarını ifade etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31