İl Genel Meclisi toplandı

İl Genel Meclisi toplandı

Mecliste İl Özel idaresi 2019 yılı kesin hesabı plan ve bütçe komisyonuna havale edildi

Covid-19 süreci nedeniyle  İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında İ Genel Meclisi ve Belediye Meclis Toplantısı'nın yapılması ileri bir tarihe ertelenmişti.
Covid-19 da normalleşme süreci ile birlikte tekrar yeni bir genelge yerini alarak İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Toplantı'larının yapılmasına karar verilmişti. Bu genelge kapsamında da bugün Zonguldak İl Genel Meclisi ilk birleşimini gerçekleştirdi.
Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli gerçekleştirilen İl Genel Meclisi birleşiminde meclis üyeleri kovid-19 testleri kapsamında tek tek sıraya oturarak sosyal mesafeye dikkat ettiler.
 İl Genel Meclisi üyeleri Arca maske takarak toplantıya katıldılar.Ayrıca toplantıya katılan her bir il genel meclisinde Ateş ölçerle ateşi ölçüldü meclis üyeleri meclis salonuna girmeden ellerini dezenfekte ettiler.

Meclis açılış ve yoklama ardından bir önceki oturmayı tutanak özetini okunması ile başladı ve ardından gündem maddenin görüşülmesine geçildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli meclis oturumunda yaptığı konuşmada meclis üyelerine hoşgeldiniz diyerek, "2 aylık bir aranın ardından gerekli önlemi olarak yeniden toplantımıza başladık hayırlı ve uğurlu olsun ifadesini kullandı.

2019 ÖZEL İDARE KESİN HESABI KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Mecliste İl Özel idaresi 2019 yılı kesin hesabı görüşüledu.strateji geliştirme Müdürü Mehmet Dilaver meclis üyelerini kesin hesap konusunda bilgilendirdi ve ardında yapılan oylama ile birlikte il özel idaresi 2009 yılı kesin hesabı plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesine oybirliği ile karar verildi..

TARIM  ÇOK İYİ GİDİYOR
mecliste gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesine Nebahattin Yılmaz Zonguldak'ta tarımın yavaş git dinlen dert yanınca AK Parti Devrek İl Genel meclis üyesi İsmet bostancı'da cevap vererek Zonguldak devrek'te tarım çok iyi gidiyor tarımda müthiş gelişmeler var diyerek cevap verd.

Meclis bir sonraki birleşimin günü ve saatini belirlenmesi ile son buldu

(Haber Ercan Demir)


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 18:24
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114