Kadınların kurduğu kooperatiflerin ürünleri sergilendi 

Kadınların kurduğu kooperatiflerin ürünleri sergilendi 

Zonguldak Karaelmas Kadın Koeperatifi, Ereğli Elpek Dokuyan Eller, S.S Devrek Merkez Dedeoğlu ve Çolakpehlivan Köyleri Tarımsal Kalkınma Koperatifi  iş birliği ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslarası mücadele günü kapsamında Sergi Salonunda yöresel ürün sergisi açtı.

Serginin açılış kurdelesini Vali Mustafa Tutulmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz ve Aile Sosyal Politikalar Müdür Vekili Veli Köktürk kesti.

Açılışın ardından Vali Mustafa Tutulmaz’a sergiyi gezerek kadınların yapmış olduğu ürünler hakkında bilgiler aldı.

Serginin içerisinde Zonguldak Karaelmas Kadın Koeperatifi, Ereğli Elpek Dokuyan Eller, S.S Devrek Merkez Dedeoğlu ve Çolakpehlivan Köyleri Tarımsal Kalkınma Koperatifinin yapmış olduğu yöresel ürünler, Elpek bezi ve aksesuar ürünleri yer aldı.

 Vali Mustafa Tutulmaz, “Değişik etkinliklerle bugünün ifade edildiği bir gün. Bugünde burada kadınlarımızın kurduğu kooperatiflerin ürettikleri sergileniyor. Kadınlarımızı tebrik ediyoruz. İlimizde 4 kadın kooperatiflerimiz var. Burada 3 kadın koperatifinin ürünleri var. Şiddetin Sıfır toleranssız bir gün diliyorum”dedi.

Sergiyi deki ürünleri incelikten sonra açıklama yapılan Vali Mustafa Tutulmaz, "Kadınlar emeğini sanatla birleştirmiş ve çok güzel eserler ortaya çıkmış dedi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 19:40
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner297