‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’

‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 8. ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ geleneksel kan bağış kampanyası başladı.

Farabi Spor Salonu’nda 2 gün sürecek olan geleneksel kan bağışı kampanyasının açılış törenine, Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, BEÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı, 19. Dönem Zonguldak Milletvekili Ali Uzun, Türk Kızılayı Şube Başkanı Aydın Ergenç, AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Selim Alan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve davetliler katıldı.

Kan bağışı öncesinde Vali Erdoğan Bektaş sergiyi gezdi, sergi hakkında bilgi aldı.

Geleneksel Kan bağışı kampanyasın da  şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Ardında Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, “8.sini düzenleyecek olduğumuz ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’  projesi  sizlerin sayesinde bugünlere geldi ve önümüzdeki yıllarda da bu devam edecek.” dedi.

Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük’te, konuşmasına BEÜ’nün kan bağışı konusunda örnek olduğunu belirterek şunları söyledi:

‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ 8. Yılında ve hep rekorunu kırdı. Artık öyle bir noktaya geldi ki bundan sonra artık limitsiz siniz diyerek bundan sonra limitisiz belirleyin diye bir konsepte geçti. Zonguldak kan bağışı konusunda İller kıyaslamasında inanılmaz derecede yüksek noktada. Hele ki Bülent Ecevit Üniversitesi ise Türkiye’de büyük bir örnektir. İl de toplanan kanın yüzde 25’inden fazlası üniversite kaynaklı olarak toplanıyor. Bu çok güzel bir şey. 8 yıl önce başlayan böyle güzel bir kampanyanın 8 yıl sürdürülebilirliğini sağlamak ise kendi  adıma zaten bir başarıdı. Ben aranızda olmaktan gurur duyuyorum.” Dedi.

KIZILAY’DAN BEÜ’YE ÖDÜL

Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük konuşmasını ardından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya ödül ve plaket takdim etti.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı konuşmada, ödül için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Gerçektende bizim kampüsün kanında hayat var.

Geçen yıl atandığımda kan bağış kampanyasına yetişemedim, göreve atanmanın ilk günüydü ve buraya gelemedim o gün YÖK başkanıyla görüşmem vardı. O nedenle bu sene benim ilk kampüsün kanıda hayat var geleneksel kan bağış kampanyasına katılışım oluyor. Bu kampanya ile birlikte BEÜ Türkiye’de örnek oldu. Önümüzdeki yıllarda da bu kampanya devam edecek. Bu ödül için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş’da yaptığı konuşmada, “Güzel bir şeye vesile olmak için buradayız. ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ projesi 8 yıldır sürdürülüyor ve önemli başarılara imza atıldı. Toplanan kanlar ihtiyacı olanlara ulaştırılacak. Zonguldak kan bağışı konusunda çok hassas ve bundan dolayı mutluyuz. Bu duyarlılık önemli. Öğrencilere ve üniversite yönetimine, Kızılay yönetimine teşekkür ediyoruz. Ellerinize sağlık. Bu başarını gelişerek devam edeceğini biliyoruz.“ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş ile üniversite öğrencileri toplu hatıra resmi çektirdi.

Vali Erdoğan Bektaş kan verenlerle sohbet etti, onları tebrik etti.

Vali Bektaş ve beraberindekiler ardından öğrenciler tarafından oluşturulan iz bırak köşesinde renkli boyalarla iz bıraktılar.

Kızılay tarafından katılımcılara çay, poaça ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ geleneksel kan bağışı 21 Mart’ta sona erecek.

(Haber-Ercan Demir)

​​​​​​​

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 18:14
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner266

banner94

banner262

banner31

banner44