Kan bağışı ve kök hücre kampanyası yapılacak

Kan bağışı ve kök hücre kampanyası yapılacak

Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Türk Kızılay Şubesi iş birliği ile 13-14 Ekim tarihleri arasında Hükümet Konağında kan bağışı ve kök hücre kampanyası yapılacak.
Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Türk Kızılay Şubesi iş birliği ile 13-14 Ekim tarihleri arasında Hükümet Konağında 10:30’da 2.Geleneksel olarak, ‘Zonguldak’ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum’ adı altında kan bağışı ve kök hücre kampanyası düzenlenecek. Zonguldak Türk Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç, bütün Zonguldak halkını kök hücre ve kan bağışı kampanyasına destek vermeye davet etti. 
Türk Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
‘’Valilik öncülüğünde “Zonguldak’ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum” sloganı ile 2. geleneksel kan bağışı ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecektir. Kan bankacılığı alanında, kanın güvenli kan bağışçılarından temin edilmesi, kalite standartlarına uygun olarak testlerden geçirilmesi ve uygun koşullarda sağlık kurumlarına iletilmesi sürecinde en önemli etken gönüllü kan bağışçılarının varlığıdır. Her ülkenin kendi kan ihtiyacını gönüllü kan bağışçılarından sağlaması büyük önem arz etmektedir. Türk Kızılay, 152 yıldır insani yardım alanında faaliyet göstermekte ve bundan sonra da göstermeye devam edecektir. Faaliyet alanlarından bir tanesi de Ülkemizin kan ihtiyacını gönüllü kan bağışçılarından temin ederek hastanelerimize ve hastalarımıza ulaştırmaktır. Kızılay ülke genelinde toplam 300 noktada düzenlenen kan bağışı faaliyetlerini 3 bin 515 personel ile günlük 10 bin ünitenin üzerinde kan bağışı toplayarak gerçekleştirmektedir. Zonguldak Kızılay Kan Bağış Merkezi, güvenli kan temini projesinde Zonguldak İli ve İlçelerinde vatandaşlarımızın, kan temini konusunda sıkıntı yaşamaması için aralıksız çalışmaktadır. Zonguldak Merkez ve İlçelerinde bulunan tüm hastanelerin kan ihtiyacı %95 oranında, ücret ve nakil sıkıntısı olmadan kan merkezimiz tarafından karşılanmaktadır. Bu hizmetleri verebilmek için gönüllü ve düzenli kan bağışçılarına ihtiyaç vardır. Kan Bağışında bulunan vatandaşlarımızın, Hepatit B, Hepatit C, AİDS ve frengi testlerine ücretsiz bakılarak kan grubu kartları bağışçılara verilmektedir. Kan bağışı ve kök hücre bağışı konusunda en büyük destekçimiz tüm kurum ve kuruluşlardır. Kızılay; büyük bir iyilik hareketi, 152 yıllık bir çınar ağacı, bağışçılarımızın sayesinde her zaman mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır. Zonguldak Valiliği öncülüğünde” Zonguldak’ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum” sloganı ile 13-14 Ekim 2021 tarihinde ikincisini düzenleyeceğimiz ve geleneksel hale getireceğimiz kan ve kök hücre bağışı organizasyonumuz için desteklerinizi bekliyoruz. Programımız 13 Ekim 2021 de Saat:10.00 da Hükümet Konağı önünde başlayacak 2 gün boyunca vatandaşlarımız kan ve kök hücre bağışında bulunabileceklerdir. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunun önemini vurgu yaparak, Zonguldak halkımızı kan bağışı etkinliğine katılmaya davet ediyorum ’’dedi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 13:02
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266