Kantarcı’dan teşekkür mesajı

Kantarcı’dan teşekkür mesajı

Kantarcı’dan teşekkür mesajı

Lennestadt önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt’un Çaycuma’yı ziyareti sırasında bölge insanının misafirlerine gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Gösterdikleri muhteşem performansla her alanda yüzümüzü ağartan bu toprakların güzel insanlarına nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum” dedi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Lennestadt önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt’un Çaycuma ziyareti sonrasında gösterdikleri konukseverlik nedeniyle tüm Çaycumalılarla bölge halkına teşekkür etti. Kantarcı yayımladığı teşekkür mesajında, “Lennestadt önceki dönem Belediye Başkanı aziz dostum Stefan Hundt değerli eşi Kerstin ile birlikte, 11-14 Kasım tarihleri arasında ilçemizi ziyaret etti. Havalimanında karşılanışından uğurlanışına kadar geçen her anda, bölge insanının gösterdiği konukseverlik ve sıcak ilgi onları çok mutlu etti. 11 Kasım Perşembe günü kendisine bir sürpriz olarak gerçekleştirdiğimiz Fahri Hemşehrilik Beratı Sunum Töreni, kusursuz bir organizasyon başarısı ile gerçekleşirken siyasi partilerimizin değerli ilçe başkanlarının, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimizin, sivil toplum örgütlerimizin güzide temsilcilerinin, kent konseyimizin, muhtarlarımızın, belediyemizin daire amirlerinin salonda büyük ekseriyetle yer alması, birlik ve beraberliğimizi gösteren muhteşem bir fotoğraf oldu” dedi.

BÖLGEMİZ, İNSANI VE KÜLTÜREL GELİŞİMİYLE DE KONUKLARIMIZI BÜYÜLEDİ

Kantarcı açıklamasına, “Akşam saatlerinde açılışını yaptığımız Zonguldak Fotoğraf Derneği fotoğraf sergisi ve sonrasındaki BEÜ Devlet Konservatuarı Çok Sesli Koro ve Akademik Orkestra konseri hem katılım, hem de niteliğiyle Çaycuma’nın aynı zamanda bir kültür kenti olduğunu da gösterdi. Değerli misafirlerimizin de kendini çok mutlu hissettiği etkinlikler dini, dili, ırkı ne olursa olsun hepimizi sanatın ortak paydasında birleştiren evrensel birer kültür şenliğiydi. Doğal, tarihsel varlıklarıyla göz kamaştırıcı zenginlikler taşıyan bölgemiz, insanı ve kültürel gelişimiyle de konuklarımızı büyüledi. Gösterdikleri muhteşem performansla her alanda yüzümüzü ağartan bu toprakların güzel insanlarına nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum” şeklinde devam etti.

BÖYLE DOSTLAR KAZANMIŞ OLMAYI SON DERECE ÖNEMSİYORUM

Stefan Hundt ve eşi Kerstin’in bölgemizin tarihsel ve doğal güzelliklerini detaylarıyla tanıma fırsatı bulduğu gezi sonrasında, sıkı bir hayranı olarak geldikleri Çaycuma’dan Türkiye’nin gayrı resmi elçisi olarak döndüğünü de ifade eden Kantarcı, “Tüm dünyada ülkemizin itibarının düşürülmesi için kampanyalar yürütüldüğü bir dönemde, kendine ulaşan her Türk insanına gönül kapısını sonuna kadar açan böyle dostlar kazanmış olmayı son derece önemsiyorum. Farklı kültürlerin birbirleriyle kaynaşarak insani değerler ve ortak dünya ideali etrafında buluşması insanlığın geleceği açısından da önem taşıyor. Dünya barışı için mücadeleyi yaşamının merkezine koyan aziz dostum Stefan’ın, bu gezi sonrasında, çalışmalarını, çok daha büyük bir moral ve şevkle sürdüreceğini büyük bir içtenlikle dile getirmesi beni oldukça umutlandırıyor” dedi.

ÇAYCUMALILAR OLMAK ÜZERE TÜM BÖLGE HALKINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Kantarcı açıklamasını, “Bu gezinin bu kadar yüksek verimle geçmesinde, başta belediye personelimiz olmak üzere pek çok insanın payı var. Lennestadt Uyum Meclisi Başkanı sevgili kardeşim Nedim Kalembaşı Almanya’dan gelerek, gezi boyunca, yanımızda oldu. Kardeş kent ilişkisinin başlamasından bugünlere taşınmasına kadar her boyutunda emek harcayan değerli hemşehrime her zaman müteşekkirim. Misafirlerimizin ülkemizde kaldığı beş gün boyunca konukseverliğin, hemşeri dayanışmasının en güzel örneklerini sunan başta ve sevgili Çaycumalılar olmak üzere tüm bölge halkına şükranlarımı sunuyor, onlarla aynı havayı soluyor olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum” diyerek bitirdi.

 HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 13:23
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner297