KAPICI'nın; "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı

KAPICI'nın; "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı

KAPICI'nın; "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü V.  Murat KAPICI; "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 

"Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.

     10 Kasım; Atatürk’e minnettarlığımızı belirterek O’nu daha iyi anladığımız gündür.

      Atatürk, “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü ile dünya barışına katkı sağlamış sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. O, vatanına koşulsuz sevgisiyle bağlıydı.  Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinde, milli iradeyi her şeyin üstünde tutmuş, adaleti temel alıp, muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ülkemiz için şiar edinmiştir. O, milletine her şart dâhilinde güvenmiş, akla, iradeye, milli ve manevi fikirlere değer vermiştir. "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyerek,  kurduğu cumhuriyete ve gelecek nesillere olan güvenini dile getirmiştir.  Milletimizi de bu düşünceler etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir.  

    Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olarak;  atalarımızın emanet bıraktığı bu topraklarda, daima bilimle-fenle-sanatla-sporla kendimizi geliştirip, birlik beraberlik içerisinde hep ileriye yürüyeceğiz.  Şehit ve Gazilerimizin ülkemiz için göstermiş oldukları fedakârlıklara karşı bize düşen, o günkü inançla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak gelecek nesillerimizi yetiştirmektir.

     Türk milletinin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle yâd ediyoruz. Ruhu şad olsun!"Dedi.

(HABER MERKEZİ)

 

YORUM EKLE

banner43

banner30

banner258

banner44

banner94

banner34

banner222

banner31