KILIÇDAROĞLU, ZONGULDAKLILARDAN DESTEK İSTEDİ

KILIÇDAROĞLU, ZONGULDAKLILARDAN DESTEK İSTEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Zonguldaklılara seslendi, Yavuzyılmaz’ın kanun teklifine destek istedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, bugün TBMM Genel Kuruluna gelerek oylanacak olan “şehit madenci ailelerine kamuda istihdam hakkı tanıyan yasanın genişletilmesiyle ilgili kanun teklifine” destek verilmesi çağrısında bulundu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın TBMM’ye sunduğu kanun teklifi ile kömür madenlerindeki iş kazalarında ölen sigortalıların yakınlarına tanınan 'kamuda istihdam' ve ‘aylık bağlanması’ haklarının sadece 2003-2014 yılları arasında ölen işçilerin yakınlarına verilmesiyle ilgili olarak “süre sınırının kaldırılması” talep ediliyor.

Yasadaki tarih sınırlandırılmasının kaldırılması için 'Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına ilişkin' kanun teklifi yasalaşırsa, mevcut kanun nedeniyle haktan faydalanamayan Kozlu ve Armutçuk Maden şehitlerinin ailelerine de hak tanınarak, aylık bağlanmasının ve kamuda istihdamın önü açılacak.


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 17:45
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114