Kızılay evlere yemek götürecek

Kızılay evlere yemek götürecek

Kızılay evlere yemek götürecek

Korona virüs salgın tehdidine karşı sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi ve halkın sokağa çıkmayacak olması sebebiyle Kızılay, çadır yerine evlere yemek getirerek hizmetini sürdürecek.
Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, ramazan ayı nedeniyle tüm hazırlıklarını tamamladıklarını  söyledi.
Zonguldak'ta geçtiğimiz yıl çadırla 7 bin kişiye ulaştıklarını belirterek Kızılay başkanı Ergenç, bu senede evlere yemek hizmeti yapacaklarını belirterek şunları söyledi:
210 HANEYE YEMEK SERVİSİ YAPACAĞIZ
"Biliyorsunuz sosyal yardımlaşma vakfımızla birlikte geçen sene Ramazan ayında yaklaşık 7000 kişiye çadırlarımızda ulaşmıştık. Bu sene çadır olayımız olmayacak, bu sene de evlere ulaşacağız inşallah bunların yaklaşık 750 kişi, 210 hane  yapıyor Kızılay'ımız gönüllerimiz ile birlikte her türlü desteği verip evlere yemekleri getireceğiz. Programımızı onun üzerine kurduk onunla devam edeceğiz inşallah.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HEPİMİZ SABIRLI OLMAK ZORUNDAYIZ
Mobil mutfak kurmanın şu anda hazırlığını yaptıklarını ve ayrıca ikram aracı konusunda bayağı bir mesafe kat ettiklerini belirten Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, "Zonguldak halkına çok sabırlı olmalarını diliyorum. Bugünler de geçecek elbet."şeklinde konuştu.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 17:06
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114