KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞ ÇAĞRISI

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞ ÇAĞRISI

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdür Vekili Dr. Kubilay Demir, “Tüm duyarlı vatandaşlarımızı kan bağışı noktalarımıza bekliyoruz” dedi.

Havaların soğuması nedeniyle kan bağışlarında azalma olduğunu ve stokların azaldığını belirten Kızılay Kan Merkezi Müdür Vekili Dr. Kubilay Demir,  vatandaşlara kan bağışı yapmaları çağrısında bulundu.

Dr, Kubilay demir yaptığı açıklamada, “Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yaşanan kötü hava şartları sebebiyle kan bağışı sayılarımız düşmüştür. Zonguldak Kızılay Kan bağış Merkezi olarak hastalarımızın kan ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Unutmamak gerekir ki kan yapılamayan tek ilaçtır. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı kan bağışı noktalarımıza bekliyoruz. Göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı hepsine şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Bu kapsamda Türk Kızılayı Genel Başkanımız Sayın Dr. Kerem Kınık önderliğinde etkin bir şekilde kullanabilmek amacıyla çalışma başlatmış bulunmaktayız. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı desteklerini esirgememeye davet ediyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi; Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31