Koronavirüsü atlattı, soluğu kan bağışında aldı


Zonguldak’ta beş buçuk ay önce koronavirüse yakalanan ve uzun bir tedavi sonucunda korona virüsü atlatan Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, Kızılay’ın bağışı etkinliğine destek verdi.

Zonguldak Valiliği ve Türk Kızılay Zonguldak Şubesi iş birliği ile Valilik binası önünde Zonguldak’ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum” adı altında kan bağışı ve kök hücre kampanyası düzenlendi. 

Kampanya’ya bir destekte Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu’ndan geldi. 

5 buçuk ay önce korona virüse yakalanan ve zorlu bir tedavi sürücünden sonra korona virüsü atlatan Habiboğlu, soluğu kan bağışı kampanyasında aldı. 

Başkan Habiboğlu; ‘Doktoların üstün gayreti ile bu hastalığı atlattık’

Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, doktorların üstün gayreti ile bu hastalığı atlattığını söyleyerek, “5 buçuk ay önce bu korona denen illete yakalandık. Allah’a şükür hocalarımızın üstün gayreti ile bu hastalığı atlattık. Şimdi hemen kan bağışımızı yapmaya geldik. Ben bu hastalığa yakalanmadan kan bağışında bulunuyordum. Beni bu işe Kızılay Başkanımız Aydın Başkanımız alıştırdı. Benim böyle çok kan verme alışkanlığım yoktu. Sanırım bu beşinci olacak. Hayatım devam ettikçe kan vermeye devam edeceğim”dedi.

Başkan Ergenç; ‘Kan stoklarımız azaldı’

Türk Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, korona virüs nedeniyle kan stoklarının azaldığını belirterek, “ Bu kampanyanın düzenlenmesinde emeği olan sayın Valimize teşekkür ederim. Zonguldak’ın kanında hayat var Sensiz olmaz Kan dostum etkinliği ile ikincisini düzenliyoruz. İnşallah sürekli olarak devam edecek. Zonguldaklı hemşerilerimizi ve kan bağışçılarınızı buraya davet ediyorum. Biliyorsunuz korona virüs nedeniyle kan stoklarımız azaldı. Stoklarımızı tamamlamamız için kan bağışına ihtiyacımız var. Korona virüsten de inşallah kurtulacağız. Biz büyük bir milletiz inşallah bir gün bir birimize satılacağımız günler gelecek. Bakkallar odası başkanımıza da teşekkür ediyorum”dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 10:38
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266