Kozlu, Değirmenağzı ve Ilıksu Plajları tertemiz

Kozlu, Değirmenağzı ve Ilıksu Plajları tertemiz

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kozlu Plajı, Değirmenağzı ve Ilıksu Plajlarının yapılan kontrollede temiz çıktığını ve vatandaşların güvenle denize girebileceklerini söyledi.
Başkan Ali Bektaş yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın deniz mevsiminde yoğun olarak kullandığı İlçemiz deniz suları düzenli olarak tahlil edilmektedir. Söz konusu plajlarımızda yüzme suyu analiz sonuçları mevzuat limitlerinin çok altında çıkmış,13.07.2020 tarihinde denizlerimizden alınan deniz suyu numunelerinin mikrobiyolojik analiz sonuçları bir kez daha mevzuat limitlerinin çok altında gerçekleşmiştir.
İl Sağlık Müdürlüğü Zonguldak Halk Sağlığı laboratuarlarında yapılan deniz suyu tahlillerine göre,Kozlu Plajı,Değirmenağzı Plajı ve Ilıksu Plajlarından alınan numunelerde deniz suyunun temiz olduğu görülmüştür.
Vatandaşlarımızdan boğulma vakalarına ve güneş çarpmalarına karşı tedbirli davranmalarını rica ediyor,plajlarımız ve plaj çevrelerinde yapmış olduğumuz çevre düzenlemeleri kapsamında oluşturulan piknik alanlarını korumalarını ve gönüllerince tatil yapmalarını diliyorum." dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 17:40
YORUM EKLE

banner43

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner114