KOZLU’DA ENGELSİZ PARK YAPILDI

KOZLU’DA ENGELSİZ PARK YAPILDI

KOZLU’DA ENGELSİZ PARK YAPILDI

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz Kozlu Sahil yolunda Engelliler ve Şehit ve Gazi yakınları için yaptığı ‘’Engelsiz Park’’ta inceleme yaptı

Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada;’’Bir milletin gelişmişliği Engellilere verdiği değerle ölçülmelidir. Ben her zaman engelli kardeşlerimin,Şehit ve Gazilerimizin yakınlarının yanında yer aldım.Onların ricaları benim için emirdir.Çünkü bizler burada güven içinde yaşıyorsak Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde yaşıyoruz.Unutmayalım hepimiz şuan sağlıklı olabiliriz ama yarın yada bir saat sonra ne olacağını kimse bilemez’ ’Her İnsan Bir Engelli Adayıdır’’ Engelli kardeşlerimizi toplumdan soyutlamamalıyız.Onların sosyalleşmesi ve hayatlarını daha kolay devam ettirebilmeleri için çalışmalarımız devam ediyor.Bugün  burada  Engelsiz Parkımızda incelemelerde bulunduk. Parkımız tamamlanmak Üzere Engelliler Derneğimiz ve Şehit ve Gazi Yakınlarımızın oturup sohbet edebilecekleri çaylarını kahvelerini içebilecekleri eğlence ve özel günlerini kutlayabilecekleri binaları yaptım. Engelli Çocuklarımız için özel tasarlanan oyun gruplarımızı da monte ettik. Çocuklarımızın güvenli ortamda vakit geçirmesi için her ayrıntı düşünüldü, isteyen vatandaşlar açık havada spor yapmanın, isteyenler de oturma gruplarında zaman geçirmenin keyfini sürecek.

Ben buradan engelli ailelerine ve engellilere sesleniyorum. Bu parkları dolduralım. Sosyal olmaya alışmamız lazım. İnsanların bu parkta bir şeyler ortaya koymaya alışmaları lazım. Satranç oynamaya,  el işi el sanatları yapmaları lazım. Eğer bunlar yapılmazsa hayatlar cezaevi hayatı gibi dört duvar arasında geçmeye devam edecektir. O yüzden bu parka gelelim. Bu park Engellilerimizin dört duvar arasından kurtuluş ve Engellerin kalktığı park olacaktır.’’dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31