Kuyumcular BDDK’yı ziyadet edecek

Kuyumcular BDDK’yı ziyadet edecek

Kuyumcular BDDK’yı ziyadet edecek

Zonguldaklı kuyumcular taksit sayısının artırılmasını istiyor

Düğün ve sünnet sezonunun en yoğun dönemin yaşandığı şu günlerde Zonguldaklı kuyumcular, 

kredi kartıyla yapılan altın satışındaki taksit sayısının artırılmasını istediklerini söyledi.

Taksit sayısının yükseltilmesiyle ilgili düzenleme beklerken, BDDK’nın taksit sayısın 1’e düşürecek olmasıyla hayal kırıklığına uğradıklarını belirten Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Nihat Çetin Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda kredi kartı ile alışverişlerde taksit sayısı 4, ancak BDDK tarafından kredi kartına alışverişlerde taksit sayısının 4 den 1 e düşüreceğini öğrendik. Yani eğer böyle gidersek sektörü bitirmek için her şeyi yapılmış oluyor. Kesinlikle büyük bir handikaptır. mesleğe karşı çok büyük bir olumsuzluk olacağını düşünüyorum.  Sevgililer Günü'nde Anneler Günü'nde vs. insanlar alışveriş yapabilmeli diye düşünüyoruz ve bu yönde karar alınırsa, yani taksit sayısı arttırılırsa iyi olur. Altını fiyatı arttı. Küçük altının fiyatı 400 lirayı buldu. Eğer bu olmazsa meslek biter” 

KUYUMCU DERNEKLERİ OLARAK BDDK’DAN RANDEVU TALEP ETTİK

Yurt genelindeki Kuyumcular dernek Başkanları olarak BDDK ile gvörüşecveklerini ve randevu aldıklarını belirten Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Nihat Çetin Çelik, “Kuyumcular Derneği Başkanları olarak tüm Türkiye'de randevu talep ettik. Biz kendimizi ifade edeceğiz. Bunun bir mesleği bitirme politikası olduğunu söyleyeceğiz. Yani İnsanlar alışveriş yapması gerektiğini 6 taksitle herkesin istediği alışverişleri rahatlıkla yapabileceğini bunu izah edeceğiz. Kesinlikle 1 taksit olması Yani tek çekim olması mesleği tamamen bitirir” dedi.

AMERİKA PARASIYLA HERKESİ DÖVECEĞİNİ ZANNEDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ekonomi ile mücadelesinde sonuna kadar desteklediklerini belirten Kuyumcular Derneği Başkanı Nihat Çetin Çelik sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz sonuna kadar destekliyoruz. Bir de BDDK’nın 1 taksit uygulaması ekonomiye darbe vurur. BDDK başkanı ile konuşup bu sorunu çözmeye çalışacağız. Tabii ki umut var. Amerika parasıyla döveceğini zannediyorsa çok yanılıyor. Kısa dönemde inişler çıkışlar olur. Bu ülke her zaman istikrarı hak etmiştir ve istikrarlı olmuştur. Gelecek çok daha güzel günler olacaktır” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner31