Lağım komisyonu kuruluyor

Lağım komisyonu kuruluyor

Zonguldak İl Genel Meclisi lağım kurma komisyonu kararı aldı. Haziran ayı dördüncü birleşiminde söz alan CHP Grup Başkan Vekili Nebahattin Yılmaz, içme sularının kirlendiğini el dahi yıkanamaz duruma geldiğini söyledi. Uzun bir aradan sonra İl Genel Meclisi toplantısına katılan İl Özel idaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, komisyon kurarak foseptik çukurlarının incelenmesini istedi.  

Zonguldak’ın köylerinde içme suyu ile ilgili büyük bir sıkıntı olduğunu dile getiren CHP Grup Başkan Vekili Nebahattin Yılmaz, özellikle Alaplı İlçesinde içme sularının çok kirli olduğunu söyledi. Salgın hastalıkların yayılmasının an meselesi olduğunu söyleyen Yılmaz, Meclisten içme suları ile ilgili çalışma yapılmasını istedi. 

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Nebahattin Yılmaz’ın sözlerini doğrulayarak komisyon kurulup içme sularının denetlenmesini kararını verdiler. Demirtaş, köy muhtarlarından foseptik çukurlarını takip etmelerini ve herhangi bir durum karşısında galibiyete yardım istediğinde idareden yardım isteyebileceklerini söyledi.

(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner94

banner31

banner44

banner114