MECLİS SON KEZ TOPLANDI

MECLİS SON KEZ TOPLANDI


Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Ekim ayı Beşinci ve son birleşimi Meclis Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Mecliste açılış ve Yoklamanın ardından bir önceki birleşimine ait toplantı tutanak özeti okunarak oylandı ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.


ÜZÜLMEZ KÜLTÜR VADİSİ'NDE ÖZEL İDAREYİ ARTIK MEHMET KOKULU TEMSİL EDECEK

Mecliste yapımı devam eden, Üzülmez Kültür Vadisi Projesi işinde, İl Genel Meclisinin 07.11.2018 tarih ve 142 sayılı kararıyla İi Özel İdaresi'ni temsile, ilzama ve teklif belgelerini imzalamaya yetkilendirilen Genel Sekreter Yardımcısı Rıza Cici'nin emekliye ayrılması sebebiyle yerine Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu'nun İl Özel İdaresi'ni temsile, ilzama ve teklif belgelerini imzalamaya yetkilendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

EREĞLİ-KEŞKEK KÖYÜNDE KONUT ALANI AMAÇLI UYGULAMA İMAR PLANI GÖRÜŞÜLDÜ, TARTIŞMALAR YAŞANDI..

Kdz. Ereğli İlçesi, Keşkek Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 126 ada, 20, 37 ve 47 parsel numarası ile kayıtlı taşınmazlar üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarınının ortaklaşa hazırlamış oldukları 30 – 27 – 23 – 27 sayılı roparlarının görüşüldü.
Madde üzerinde il genel meclis üyeleri Hayrettin Kartal, nebahattin Yılmaz, Rıfkı Gülktekin ve Abdullah Karagüzel söz alarak konuşma yaptılar.
Madde oy çokluğuyla kabul edildi.


 UYGULAMALI İMAR PLANI KABUL EDİLDİ

Kdz.Ereğli İlçesi, Keşkek Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 103 ada, 20 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 31 – 28 – 24 – 28 sayılı raporlarının görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.


DENETİM RAPORU HAKKINDA MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ..

İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından 2016 Yılı İç Denetim kapsamında “Üstyapı ve Altyapı Yapım Yönetimi” ile “Gelir Yönetimi” denetim alanlarına yönelik sistem ve uygunluk denetimleri gerçekleştirilmiş olup; söz konusu denetimler sonucunda hazırlanan 2021-7 ve 2021-8 numaralı denetim raporlarının İl Genel Meclisinin bilgisine sunuldu.
Mecliste ayrıca önergeler oylanarak kabul edildi

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesiyle birleşim Kapandı.

RIZA CİCİ VEDA ETTİ
Bu arada Zonguldak İl Özel idaresi genel sekreter yardımcısı Rıza Cici emekli oldu. Emekli olan Rıza Cici meclis üyeleri ile vedalaştı.
İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Cici'nin emeklilik hayatında başarılar dilerken Rıza Cide veda konuşmasında helallik istedi.
Duygusal anlar yaşandı. Rıza Cici'ye plaket ve hedlye takdim edildi. Hep birlikte toplu resim çektirildi.

(Haber-Ercan Demir) 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 14:43
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266