Mekke'nin Fethi Zonguldak'ta kutlanacak

Mekke'nin Fethi Zonguldak'ta kutlanacak

Mekke'nin Fethi Zonguldak'ta kutlanacak

Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Şenol, 31 Aralık Cuma günü akşamı Zonguldak'ta Mekke'nin Fethi programının düzenleneceğini bildirdi


Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacak. 
Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılında Zonguldak'tada Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde düzenlenecek program; 31 Aralık 2021 Cuma akşamı saat:19.30 da başlayacak. 

 
FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ 

Fethin 1391. Yılında, Aynı ruh ve mananın izinde” Mekke’nin Fethi programında buluşuyor. Mekke’nin Fethi programıyla ilgili Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Şenol yaptığı açıklamada, "Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadesini kullanıldı. 

MEKKE’NİN FETHİ ÇOŞKUSU BU YILDA TÜM DÜNYA’YA YAYILACAK. 7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ. 

Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Şenol,, " Birçok bölgede gerçekleştireceğimiz Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 8 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Zonguldak’ımızın her yerinden aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz"şeklinde konuştu.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 12:42
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266