Memur-Sen 1 Mayıs'ı online kutlayacak

Memur-Sen 1 Mayıs'ı online kutlayacak

Memur-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı uluslararası online olarak kutlayacak.

Memur-Sen'den yapılan açıklamada, şöyle denildi.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı uluslararası online olarak kutlayacağız.
"Pandemi Sürecinde Emek Dünyası, Pandemi Sonrasında Çalışma Hayatı”
Koronavirüs  salgını sürüyor, bu kapsamda kurumlar da faaliyetlerini farklı yollarla icra ediyor. 1 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen de bu kapsamda bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı 7 kıtadan emek hareketlerinin katılımlarıyla 30 Nisan’da online olarak gerçekleştirecek. Online toplantıya Memur-Sen Yönetimi, Memur-Sen’e bağlı 11 Sendikanın Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile tüm Türkiye’den Memur-Sen İl Temsilcileri ve Sendikaların Şube Başkanları da katılacak.
“Pandemi Sürecinde Emek Dünyası, Pandemi Sonrasında Çalışma Hayatı” temasıyla gerçekleştirilecek olan programda, “Pandemi Sürecini Emekle Aşmak: Ön Cephede Çalışanlar” , “Krizleri Emeği Merkeze Koyarak Nasıl Aşarız?” , “Propagandalar ve Gerçekler: Pandemi Sonrası Sendikaları Neler Bekliyor?” , “Pandemi Sonrası Sosyal Diyaloğun Yeniden ve Daha Güçlü İnşası” , “Daha Adil Bir Dünyaya Giden Yolda Sendikalara Düşen Görevler” başlıklarıyla sunumlar gerçekleştirilecek.
Programın sonunda ise 1 Mayıs bildirisi “Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Arnavutça, İtalyanca, Portekizce ve Kazakça” olmak üzere 9 dilde okunacak.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadettin Dede
Sadettin Dede - 12 ay Önce

Hayat devam ettiği sürece, yeni oluşan şartlara göre insanların yaşam mücadelesi devam edecek. Sivil toplum örgütleri içerisinde, hak, hukuk, sosyal adalet, adil paylaşım vb gibi konularda önemli bir yere sahip olan sendikalar, yeni düzende oluşabilecek aksaklıklara karşıda, hem dünya genelinde hemde ülke içerisinde hazır olmak durumundalar. Ülkemizde en etkili ve yetkili sendika konumunda olan Memur-Sen de yeni durumlara karşı devlet ve millet kaynaşması içerisinde çalışmalarına yüksek bir sorumluluk bilinciyle devam edecektir.
Bütün çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı kutlu olsun.

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114