Merkez Atölyesi geri dönüyor

Merkez Atölyesi geri dönüyor

 Eski yıllarda Ortadoğu’nun en büyük maden makineleri fabrikası olarak tanımlanan ve yaptığı yerli ve milli üretimle ülkemizin gözbebeği sanayi kuruluşlarından biri olarak kabul edilen TTK Merkez Atölyesi ( TTK Maden Makineleri Fabrikası ) eski günlerine geri dönüyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın BOTAŞ Genel Müdürlüğü ve TTK Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonrasında iki kurum arasında sağlanan mutabakat sonucunda TTK Merkez Atölyesi’nde üretilen ATEX sertifikalı IE3 verimlilik sınıfındaki 22 KW elektrik motorları siparişleri tamamlanarak BOTAŞ’a teslim edildi.

BOTAŞ’a teslim edilen elektrik motorlarının yüzde 90 yerli ve milli üretimle gerçekleştiğini vurgulayan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, emeği geçenlere teşekkür ederek, yeni üretim süreçlerinin de takipçisi olacağını söyledi.

MKEK SİLAH PARÇALARI DA ÜRETİLEBİLİR

*** Öte yandan yine Deniz Yavuzyılmaz’ın girişimleri sonucunda TTK Merkez Atölyesi’nde MKEK ağır ve hafif silah parçalarının üretilmesi gündeme gelmiş ve MKEK yetkilileri geçtiğimiz aylarda Zonguldak’a gelerek atölyede inceleme yapmıştı.

Deniz Yavuzyılmaz’ın MKEK Genel Müdürü ve TTK Genel Müdürü ile yaptığı görüşmeler sonucunda her iki kurum arasında ön mutabakat sağlanmış ve olumlu görüş belirtilmişti.

İki kurum arasında kesin anlaşma sağlanması halinde Zonguldak’ın, TTK Merkez Atölyesi’nde yapılacak üretimlerle savunma sanayiine katılması da sağlanmış olacak.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 10:06
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266