Milletvekili Hamdi Uçar, Memur Sen'i ziyaret etti

Milletvekili Hamdi Uçar, Memur Sen'i ziyaret etti

Milletvekili Hamdi Uçar, Memur Sen'i ziyaret etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Memur-Sen Zonguldak İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.Ziyarette Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar ve sendika üyeleri hazır bulundu.

Memur Sen İl Başkanı açılış konuşmasını yaptı.

AŞKAR: MEMUR MAAŞLARI DOLARA ENDEKSLİ OLSUN 

Aşkar; “Öncelikle biz olaylara iki açıdan bakıyoruz. Birisi Zonguldak’ın yerel sorunları ve Türkiye’nin genel sorunları. Yerelde Mithatpaşa Tünelleri’nin açılışı, Sahil Projesi ve Lavuar Alanı Projeleri’nin gidişatı hakkında konuşacağız. Türkiye geneline baktığımızda da ekonomi ve ücretler noktasında birkaç husustan bahsetmek istiyorum. Ciddi kayıpların olduğu bir dönemi yaşadık. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik ama ekonomi olmadan da olmuyor. Madem öyle Türk lirasına  kur desteği sağlandı, memur maaşlarınıda dolar kuruna endekslenmesi gerekiyor"dedi 

UÇAR; AÇILIŞ İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI ZONGULDAK’A GELECEK

Memur Sen'e ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'da sorulara yanıt verdi. Yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında da konuşan Uçar, gelecek ay Mithatpaşa Tünelleri’nin açılışı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın kente gelmesinin beklendiğini söyledi. Uçar; “Bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederim. Pandemi sürecinden dolayı Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya gelemedik. Memur Sen bizim ailemiz. Hem genelde hem yerelde bazı sorunları dile getirdi başkanımız. İşçilerimizin alın terini karşılamak, hakkını vermek ve onları dinlemek için Sayın Bakanımız Zonguldak’a geldi. İlgili çalışmalar yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız çalışanları enflasyona ezdirmemek için çalışmalar yapılıyor. Son olarak asgari ücrete yapılan zammı da biliyorsunuz. Emekçiler de emekliler de rahat edecek inşallah. Ekonomi üzerindeki spekülatif hareketleri biliyorsunuz. 2021 yılı çok zorlu bir dönemdi. Depremlerle, yangınlarla mücadele ettik. Temenni ediyorum 2022 yılı daha güzel geçsin ve geçmiş süreçlerle imtihan edilmeyelim. Yerel anlamda zaten zaman zaman bir araya geliyoruz. Mithatpaşa Tünelleri ve kavşak düzenlemesi çok ciddi bir proje. Şehrinizin trafik sıkıntısını yüzde 40 rahatlatacak bir proje. Bitti çok şükür. Gelecek ay Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın katılımıyla açılacak inşallah. Lavuar Alanı ile ilgili ihale süreci bitti. Acılıktaki iş merkezi ile ilgili de bir çalışma var, devam ediyor. 2020 ve 2021 yıllarında yaşadığımız sorunlara bağlı olarak bir takım gecikmeler yaşanmış olabilir ama biz bu olumsuzluklardan en az etkilenen şehirlerdeniz.” ifadelerine yer verdi. 

UÇAR: SÜRÜCÜLERİMİZ DAHA DİKKATLİ OLMALI

Milletvekili Uçar, Mithatpaşa tüneli girişinde bulunan yeni kavşak düzenlemesi de çok sayıda meydana gelen trafik kazaları değerlendirerek, "Yol henüz trafiğe açılmadı, önümüzdeki çok kısa süre içerisinde yol trafiğe açılacak ışıklandırmalar yapılacak sürücüler biraz daha dikkatli olmalı" ifadesini kullandı

UÇAR; HALK OTOBÜS SORUNU ÇÖZMEK İÇİN SELİM ALAN VE OSMAN BAHAR BİR ARAYA GELECEK.

Milletvekili Uçar, halk otobüsü ihalesinin iptal olmasın da değerlendirerek, önümüzdeki hafta içerisinde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Şoförler Odası Başkanı bir araya gelerek toplantı yapacağını ve sorunu çözeceklerini ifade etti.

AŞKAR: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ HAREKET EDİYOR

Memur-Sen il temsilcisi Kamuran Aşkar soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı öğretmen meslek kanunu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın yangından mal kaçırır gibi paydaşlarla danışmadan hareket ettiği siteminde bulunarak, Memur Sen'in itiraz ettiği bazı noktalar olduğunu ve bunların düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 13:50
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266