Milletvekili onkoloji servisine gitti

Milletvekili onkoloji servisine gitti

Hastaların çektiği çileyi gözler önüne serdi

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binasını giderek, onkoloji polikliniğinde muayene sırası bekleyen kanser hastası ve yakınlarını ziyaret etti.

Yavuzyılmaz, şifa kuyruğunda bekleyen hastaların mağduriyetini sosyal medya hesaplarından “Zonguldak’ta kanser hastalarına büyük bir eziyet çektiriliyor. 600 bin kişiye sadece bir tıbbi onkolog düşüyor!” diyerek duyururken, bölgede görev yapan tek medikal onkoloji uzmanının ve fedakâr sağlık emekçilerinin kanserle mücadelede yalnız bırakıldığını, söyledi.

Zonguldak’ta tıbbi onkoloji başta olmak üzere, tüm branşların eksik uzman kadroları tamamlanıncaya dek, hayati sorunların takipçisi olmayı sürdüreceğinin altını çizen Milletvekiline hastane ziyaretinde CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun eşlik ederken, Yavuzyılmaz hastaların çektiği çileyi gözler önüne serdiği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Zonguldak’ta kanser hastalarına büyük bir eziyet çektiriliyor. 600 bin kişiye sadece bir tıbbi onkolog düşüyor!

Hastalar ve hasta yakınları kuyruklarda perişan durumda. Tek doktorumuz ve sağlık emekçilerimiz bu mücadelede yalnız bırakılıyor.

Vatandaşlarımızın bu sağlık hizmetlerini insani koşullarda, başka illere gitmek zorunda kalmadan memleketimizde alabilmeleri en temel haklarıdır.

Tıbbi onkolog başta olmak üzere tüm branşlardaki eksik uzman kadrolar tamamlanıncaya dek, bu hayati sorunların takipçisi olmayı sürdüreceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 13:31
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266