MUKO'dan sokak hayvanlarına yardım çağrısı

MUKO'dan sokak hayvanlarına yardım çağrısı

MUKO'dan sokak hayvanlarına yardım çağrısı

Zonguldak CHP siyasetinin önemli isimlerinden Mukadder Yalçın (MUKO) sokak hayvanlarına yapılan şiddeti kınayarak, yardım çağrısında bulundu.

Kendisine bacakları kesilen bir kedinin fotoğrafının gönderildiğini belirten Mukadder Yalçın, COVID-19 salgını nedeniyle aç kalan ve barınaklarda kötü koşullarda yaşayn sokak hayvanlarına sahip çıkılması ve yardım edilmesi çağrısında bulundu.

Konuyu, CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz'a da ilettiğini vurgulayan Mukadder Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi :

"Sabah aldığım bir mesajla sokak hayvanlarına yapılan şiddete ve zulme duyarsız kalamazdım dili olmayan bir kediciğin bacaklarını kesmek nasıl bir caniliktir, fotolarını paylaşmayı içim el vermedi inanın ve bu Covid 19 lu sokağa çıkma yasağında hayvanlar aç geziyor barınaklardaki yaşamları ayrıca içler acısı, o canlarında daha iyi yaşam hakları olduğunu düşünerek, Zonguldak'da ki sokak hayvanları ve barınakları ile ilgili sorunları ve çözümleri ile ilgili sayın vekilimiz Deniz Yavuzyılmaz ile görüştüm, kendisi de çok duyarlı ve sorumlu davranarak duruma el atmıştır. Umuyoruz ki olumlu gelişmeler ve sonuçlar alınacaktır. "

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 12:11
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114