Okul çatısında LGBT renkleri

Okul çatısında LGBT renkleri

Okul çatısında LGBT renkleri

İlimizde ünlü bir eğitim kurumuna ait ana okulunun çatısında Türkiye Geyler ve Lezbiyenler Birliği'nin (LGBT) bayrağı olarak kullanılan renklerle ve şeritler halinde sıralı olarak boyanması, bu renklerin neyi ifade ettiğine ilişkin soru işaretlerini de birlikte getirdi.

Gökkuşağı renklerinden oluşan ve tüm dünyada kısaca " gey bayrağı" olarak bilinen renklerin okul çatısına hangi amaçla boyandığı anlaşılamadı.

OKUL YÖNETİMİ BİLMİYOR MU?..

Okul yönetiminin ünlü eğitim kurumuna ait anaokulunun çatısını gökkuşağı renkleri ile boyatması tartışmalara neden oldu.

Çatının mutlaka gökkuşağı renklerine boyanacaksa, doğada göründüğü gibi yay şeklinde boyatılmasının uygun olacağı belirtiliyor. Özellikle son zamanlarda yaptıkları eylemlerde gökkuşağı renklerinden oluşan LGBT bayrağını her platformda kullanan eşcinsel grupların eylemleri nedeniyle sözkonusu renklerin kamuoyunda yakından tanındığı, dolayısı ile okul yönetiminin de bu konuda hassas davranması gerektiği hatırlatılıyor.

Tüm dünyada bilim çevrelerinde gökkuşağı renkleri genel olarak 7 renk olarak kabul ediliyor.

6 renkten oluşan gökkuşağı renkleri ise aynı zamanda, Türkiye Geyler ve Lezbiyenler Birliği'nin bayrağı olarak kullanılıyor. Okul yönetiminin bu durumu bilmesi gerektiğini hatırlatan uzmanlar, farklı yorumlara neden olabilecek bu uygulamanın, eğitim çevreleri, veliler ve öğrenciler arasında tedirginliğe neden olabileceğini belirtiyor.

Kendilerini tanıtmak ve kabul ettirmek adına Türkiye'deki vakıf ve derneklerle iletişim kuran LGBT'nin, üniversiteler başta olmak üzere, eğitim kurumlarında gay ve lezbiyen kulüpleri oluşturmak çabası içinde olduğu da biliniyor.

GÖKKUŞAĞI RENKLERİ YERİNE TÜRK BAYRAĞI RENKLERİ OLSUN

Bugüne değin binlerce öğrenci yetiştiren, siyaset, ticaret, bürokrasi, sanat ve çeşitli meslek dallarına önemli isimler kazandıran, ilimizde ve ülke genelinde saygın bir eğitim kurumu olarak tanınan özel okula ait ana okulunun çatısının LGBT’nin bayrağı olarak kullanılan gökkuşağı renkleri yerine, kırmızı-beyaz Türk Bayrağı renkleri ile boyanması öneriliyor. Gökkuşağı renklerinin, LGBT bayrağına çağrışım yaptığına dikkat çeken bazı öğrenci velileri, “Bu renkler kaldırılsın, yerine şanlı bayrağımızın renkleri olan kırmızı-beyaz renkler konulsun” şeklinde görüşlerini açıklıyor.

BAZI AVRUPA ÜLKELERİ VE İSRAİL, TÜRKİYE'DE ÇOK SAYIDA GAY VE LEZBİYEN KULÜBÜ KURULMASINI SAĞLADI

Bazı Avrupa ülkeleri ile İsrail'in, Türkiye'de çok sayıda gey ve lezbiyen kulübü kurulması için özel çaba harcadığı belirtiliyor.

Türk Milleti'nin aile yapısının bozulması ve Türk toplumunun dejenere olması yönünde, bazı yabancı ülkeler tarafından gay ve lezbiyen kulüplerinin kurulmasına destek veriliyor.

Başta ABD olmak üzere İsrail, Almanya, Hollanda, Danimarka ve daha birçok Avrupa ülkesi LGBT’ye destek sağlıyor. ABD, CİA eliyle, Avrupa ülkeleri ise çeşitli vakıflarla LGBTnin Türkiye’de güçlenmesi ve yayılması için büyük çaba harcıyor.

LGBT çocuklara da musallat oldu

LGBT tüm sınırları zorlayarak çocukların da eşcinsel olabileceğine ilişkin afişli yayınlar yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “LGBT’li çocuklar da olabilir ve onlar yalnız değildir” şeklinde afişler bastırıldı. LGBT’ye CHP’li bazı belediyeler de destek veriyor.

Öte yandan bazı markaların sahibi olan çok sayıda firmanın da LGBT’ye maddi destek sağladığı belirtiliyor.

(Özel Haber - Erhan ÇAKMAK )

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 20:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

erhan abi bunu bilerek yapıyorlar müslümanlar zaten yolunu şaşırmış bunlarda tamamen toplumu dejenere etmek için bbüyük bir çaba sarf ediyorlar, birde şu olayı gündeme getirmek lazım göya kıyafette unisex diye bir kavram oluşturdular, rabbim inşAllah Lut kavmini helak ettiği gibi bizleride helak etmez. size çok teşekkür ediyorum bu olayı gündeme taşıdığınız için.

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114