Özbakır'dan anlamlı mesaj...

Özbakır'dan anlamlı mesaj...

Özbakır'dan anlamlı mesaj...

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır , Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Özbakır mesajında şu ifadelere yer verdi.

Tüm Dünyada ve Ülkemizde 07- 14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası, toplumun engelliler konusunda bilgi sahibi olmasında ve kamuoyu duyarlılığının oluşturulmasında büyük önem taşımaktadır. Bu haftanın amacı, engellilerin sorunlarının çözümü ve önlerindeki engellerin kaldırılması için toplumda engellilere karşı pozitif bir ayrımcılık oluşturmaktır.

Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için Kamu Kurumlarınca yapılan çalışmalar, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanacaktır. Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımıza, medyamıza ve vatandaşlarımıza da ayrı, ayrı görevler düşmektedir.Bu duygu ve düşüncelerimle Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasını kutluyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Dedi

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31