"Özgür basın, özgür toplumun garantisidir"

"Özgür basın, özgür toplumun garantisidir"

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, "Basının özgür olmadığı bir ülkede demokratik bir düzenden söz edilemez. Özgür ve bağımsız basın, özgür ve bağımsız toplumun garantisi' dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek , 24 Temmuz Basın Bayramı yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“24 Temmuz tarihi, Türk basının bugünlere gelmesinde çok önemli bir başlangıcı oluşturuyor. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstleniyor. 
Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir basın, demokrasinin en etkili ölçütlerinden biridir. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokratik bir düzenden, insan haklarından ve sosyal gelişmişlikten söz edilemez. Özgür ve bağımsız basın, özgür ve bağımsız toplumun garantisidir. Ancak, basının özgürlüğü kadar objektifliği de toplumlumuz için son derece faydalı ve önemlidir. 
Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2021, 13:59
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114