PAZARYERİNDEKİ VE MARKETLERDEKİ DENETİMLER ARTIRILACAK...

PAZARYERİNDEKİ VE MARKETLERDEKİ DENETİMLER ARTIRILACAK...

PAZARYERİNDEKİ VE MARKETLERDEKİ DENETİMLER ARTIRILACAK...

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar yerine ve marketlere yönelik rutin denetim ve kontrollerini sürdürürken, satıcıların tezgah açtığı noktalarda da çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

Zabıta Müdürlüğü ; ilçe merkezinde faaliyet veren işletmelerde, raflardaki etiketleri karşılaştırıp yüksek oranda fiyat farkı yapılıp yapılmadığını araştırdı.

Ürünlerin etiketleri ve kasa fiyatlarını karşılaştıran ekipler, etiket fiyatıyla kasa fiyatının farklı olduğu marketler hakkında idari yaptırım uyguladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Zabıta ekiplerinin reyondaki etiket fiyatıyla kasadaki etiket fiyatını karşılaştırıp, arasındaki fiyatta bir fark olup olmadığını tespit etmeye çalıştıklarını belirterek yaşanan fiyat artışının kaynağını bulmaya çalıştıklarını, tespit ettikleri durumları raporlaştırdıktan sonra ilgili mercilere ilettiklerini ifade etti.

Başkan Yemenici haksız kazancın önüne geçebilmek için Zabıta ekiplerince kentteki market ve fırınlarda denetimlerin arttırılacağını sözlerine ekledi.

        (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31