POLİSLERE KORONA AŞISINDA ÖNCELİK TANINMALI

POLİSLERE KORONA AŞISINDA ÖNCELİK TANINMALI

POLİSLERE KORONA AŞISINDA ÖNCELİK TANINMALI


Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hayrettin Gezer, polislere korona aşısında öncelik tanınması gerektiğini söyledi.

3600 ek gösterge hakkının çalışan ve emekli polislere verilmesi gerektiğini de belirten Hayrettin Gezer, ayrıca polisleri intihara sürükleyen nedenlerinde içişleri Bakanlığınca araştırılması gerektiğini söyledi.

Türk Polis Teşkilatının ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama halkımızın can ve mal emniyetini koruma huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmakta olduğunu belirten Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hayrettin Gezer, hem Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş yıl dönaman ve hem de derneğin Zonguldak Şubesini kuruluşunun 24. Yıldönümü kutladığını belirterek şunları ifade etti:

TÜRK POLİSİ GÜCÜNÜ HALKTAN VE KANUNLARDAN ALIR.. 
“Türkiye'nin en önemli kurumlarından Türk Polis Teşkilatı, 2021 yılında 176. yaşını kutlayacağız. Günümüzde İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri bulunan teşkilat,10 Nisan 1845 yılında İstanbul'da kuruldu. Polis Teşkilatı 1937 Emniyet Teşkilat Kanunu'na dayanarak örgütlenmiş ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiştir. İçişleri Bakanlığı'na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak görev yapmaktadır. Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 176. Yıl dönümü dolayısıyla başta şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi de minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan polislerimize de aileleri ile birlikte sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.
Türk Polis Teşkilatı ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama halkımızın can ve mal emniyetini koruma huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi görevini her zaman fedakârca yapmış binlerce mensubunu şehit vermesine rağmen toplumumuzda halkın güvenini ve takdirini kazanmıştır. Ancak aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz polisin sorunlarına acilen çözüm bulunması gerekmektedir.

3600 EK GÖSTERGE HAKKI ÇALIŞAN VE EMEKLİ POLİSLERE VERİLMELİDİR

Siyasi Partilerin çoğunluğunun seçim bildirgesinde yer alan, 3600 Ek Gösterge hakkı acilen tahsil farkı gözetmeksizin tüm çalışan ve emekli polislerimize verilmelidir. Ayrıca emekli olunca kesilen özlük haklarımız verilmelidir.

POLİSLERİ İNTİHARA SÜRÜKLEYEN NEDENLER ARAŞTIRILMALIDIR

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri bakanımız ve Sayın Emniyet Genel Müdürümüz polis intiharlarına gerekli hassasiyeti göstererek, polisleri intihara sürükleyen nedenleri mercek altına alıp, bu nedenleri ortadan kaldırmak için gereken çabayı göstermelidir. 

POLİSLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARI VE SÜRELERİ AMİRLERİN İNSİYATİFİNE BIRAKILMAMALI

Polislerin çalışma şartları ve süreleri amirlerin insiyatifine bırakılmamalı,  yasal mevzuatta kavuşturularak, insan onuruna yakışır şekilde çalıştırılmalıdırlar. Amir tahakkümüne. Ağır çalışma koşullarına ve mobbing uygulamalara son verilmelidir.

MESLEK TERBİYESİ VE DİSİPLİN DE ŞART

Emniyet Teşkilatının Orta sınıf amir ihtiyacını karşılamak için dışarıdan alınan personelin, tekrar hizmet içi eğitimden geçirilerek, mevzuat eğitiminin yanında meslek terbiyesi ve disiplini de öğretilmelidir. 

POLİSLERE KORONA AŞISINDA ÖNCELİK TANINMALIDIR

Korana tedbirlerinde sağlık personelinden sonra en çok görev alan Emniyet Teşkilatı personeli ve ailelerinin acilen aşılanmalıdır. Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Zonguldak Şubesi’nin 24. Kuruluş yıl dönümün de Emniyet Teşkilatımızın 10 Nisan Polis Bayramını kutlarız.”
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 10:16
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114