RAFLARA KOYACAK ÜRÜN YOK

RAFLARA KOYACAK ÜRÜN YOK

RAFLARA KOYACAK ÜRÜN YOK

ZONGULDAK'TA KANTİNCİLERİN SIKINTISI ÇOK BÜYÜK

''Zonguldak Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Süleyman Erbay, kantinlerde birçok hazır paket gıdalar yasaklandı. Ancak yasaklandıktan sonra yerlerine logolu Sağlık Bakanlığı'nın istediği kriterlere uygun ürünlerin üretilmesi gerekiyordu.Üretici firmalar tarafından ancak bu üretim yetişmedi ve dolayısıyla raflara koyacak ürünlerimiz yok.''dedi.

Kantinciler olarak yeni kurallara uyum sürecini yaşadıklarını ifade eden Süleyman Erbay şunları ifade etti:

''Öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amacı ile ülkemizde devletimizin sağlık politikaları kapsamında her gün yeni kurallar getiriliyor.
Dolayısıyla biz kantin işletmecileri bu kurallara uyum sağlama sürecini yaşıyoruz. Bu süreç biraz sıkıntılı çünkü kantinlerde birçok hazır paket gıdalar yasaklandı. Ancak yasaklandıktan sonra yerlerine logolu Sağlık Bakanlığı'nın istediği kriterlere uygun ürünlerin üretilmesi gerekiyordu. Üretici firmalar tarafından ancak bu üretim yetişmedi ve dolayısıyla raflara koyacak ürünlerimiz  yok öyle bir sıkıntımız mevcut. Ancak biz bunu bir şekilde mutfak kısmında ağırlık vererek sağlıklı beslenme konusunda kendi ürettiğimiz Sağlık Bakanlığı'mızın istediği kriterlerine uygun ürünler ile telafi etmeye çalışıyoruz. Amacımız çocukların sağlıklı beslenmesidir.  Zonguldak'ta biz kantin İşletmecileri Esnaf Derneği olarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesi amacıyla birçok projeler yaptık, eğitimler yaptık, sağlıklı beslenme konusunda birçok aktivite yaptık, ayran şenlikleri yaptık, genel olarak amacımız hepimizin çocukları var ve bu çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi amacıyla çalışmalarımız halen de devam etmektedir.''dedi
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 17:09
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114