Sabahattin Adıyaman’ın 19 Mayıs kutlama mesajı

Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sabahattin Adıyaman’ın 19 Mayıs kutlama mesajı

Atatürk’ün “ Bütün ümidim gençliktedir” sözünü hatırlatan Adıyaman. Şunları söyledi :

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümünü büyük bir coşku ve sevinç içinde kutluyoruz.

Ulusumuzun önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Gençliği’ne armağan ettiği bu büyük bayram, bir milletin yeniden dirilişinin, tutsaklığa asla razı olmayan büyük bir ulusun emperyalist güçlere karşı gösterdiği büyük direnişin ve milli mücadelenin 100. Yıldönümüdür.

19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde özgürlük ve bağımsızlığa ilk adımını attığı gündür.

Bu büyük gün ve bu büyük bayram Atatürk tarafından “ Bütün ümidim gençliktedir” sözleri ile vatanın ve ulusun geleceğini emanet ettiği Türk Gençliğine armağan edilmiştir.

Atatürk’ün söylediği gibi bütün ümidimiz gençliktedir ve bu ulusun gençleri, ülkemizi geleceğe güvenle taşıyacak bilgi, cesaret ve güvene sahip bulunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286