"Sağlık çalışanlarına minnettarız"

"Sağlık çalışanlarına minnettarız"

"Sağlık çalışanlarına minnettarız"

CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat "Yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte kendi canları pahasına hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız"dedi.
Bu  süreçte hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırdilerim. Tedavileri sürmekte olan vatandaşlarımıza da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dileklerinde bulunan İl Başkanı Murat Pulat, vatandaşlarımızın kurallara uyarak, sağlıklarına önem vermelerini , küçük , büyük her kesi evde tutarak sağlıklı günlere kavuşmamızı dilediğini belirterek şunları ifade etti;
"Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile ülkemizde açıklanan tedbirlere rağmen virüsün hızla yayılmasının önüne geçilememektedir. Oysa  dünya’da virüsün ortaya çıkmasının neredeyse bir ay sonrasında ülkemiz de görülen ilk vakaya kadar radikal önlemlerin alınması hayati önem arz etmekteydi. Bu önlemler konusundaki ilk adım sokağa çıkma yasağı olmalıydı. 
Şehrimizde meslek hastalıkları, yaşlı nüfusun yanı sıra kanser vakalarının yüksek oranda yaşandığı bilinmektedir. Bilinen bu sıkıntılara rağmen önlem olarak İl genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanmaması salgının yayılmasına ve 30 Büyükşehir ile birlikte ilimizin tecrit edilmesine neden olmuştur. 
Cumhurbaşkanlığımız tarafından yapılan açıklamayla maske takma zorunluluğu getirilmiştir. İlimiz de her ne kadar maske üretim firmaları bulunmasına rağmen bırakın vatandaşları hastanelerimizde bile maske sıkıntısı yaşamaktadır.''dedi
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 19:07
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286