'SAHİLDE Kİ ESNAF HAK KAYBINA UĞRAMAMALI'

'SAHİLDE Kİ ESNAF HAK KAYBINA UĞRAMAMALI'

'SAHİLDE Kİ ESNAF HAK KAYBINA UĞRAMAMALI'

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, hiçbir protokole bağlı kalmadan sadece belediye başkanının sözüyle sahilde işyerlerini boşaltan esnafların hak kaybı yaşanmaması gerektiğini ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi  Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse kız meslek lisesi makzon ve sahil kıyı projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

SAHİLDEKİ ESNAFIN HAK KAYBI OLMASIN

Varol Demirköse; “Biz Zonguldak’ta yapılan bütün projeleri destekliyoruz belediyemizin yaptığı sahil projesindeki boşaltılan hak sahiplerinin hak kaybı olmasını istemiyoruz. Çünkü o esnaflarımız herhangi bir protokola bağlanmamışlar. Belediye başkanımızın boşaltın sözüne inanarak işyerlerini boşalttılar işyerlerini boşaltan hak sahiplerinin mağdur olmamasını istiyoruz” dedi.

OKULUN YIKILIP YERİNE OTOPARK YAPILMASI HOŞ OLMAZ

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Kız meslek Lisesinin yıkılmasına karşı olduklarını da belirterek şunları söyledi:

“Kız meslek lisesi olayı uzun zamandır Zonguldak gündeminde çok farklı yerlere gelmiştir. Bu konu gündeme geldiği andan itibaren biz görüşlerimizi açıklamıştık. Ama öncelikle o hastanenin oraya yapılması dahi hata idi. O hastane oraya yapılırken otoparkı var mıydı, yok muydu ve proje nasıl onaylandı belediye oraya nasıl ruhsat verdi bunun sorgulamasını yapmıştık. Ancak neticede biz kız meslek lisesinin yıkılarak otopark yapılmasına karşıyız ancak son günlerde aldığımız habere göre farklı farklı yorumlar var Buda hoş değil. Bir okulun yıkılıp yerine otopark yapılması hiç de hoş değil. Eğer ki bir bina tarihi kültür Mirası içerisine alınmışsa ve burası da depreme uygun değil denilerek yıkılmak isteniyorsa Zonguldak’ın yarısının da bu şekilde değerlendirileceğini biz biliyoruz. Bir çok eski binayı alıpta burası depreme dayanıklıı değil diyerek yıkmak isteyenler var. Bu konuda valiliğimizin, Milli Eğitimin, devletimizin ve milletimizin dikkat etmesi gerekiyor. Bu okulla ilgili alınacak kararlar ileride başka yerlere de örnek olabilir” dedi. 

MAKZON PROJESİ ZONGULDAK İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR DESTEKLENMELİ

Üzülmez'de kurulmak istenen maden Makineleri kümelenmesi makzon Sanayi sitesinin çevreyi kirletmeden 65 sanayicinin bir araya gelerek 1000 kişi istihdam edeceğini belirten HP İl Başkanı Varol demirköse sözlerine şu şekilde devam etti;

“Öncelikle biz MAKZON konusunda şunu söylüyoruz. Zonguldak yıkım yeri değil yapım yeri olmalı. Eski Valimiz Erdoğan Bektaş’ın bizi toplaması ve bu projenin Zonguldak projesi olduğunu hiç kimsenin kişiye veya siyasi partiye ait olmadığını ifade etmesinden sonra biz oturup oturup düşündük ve 65 firmanın binlerce kişiyi istihdam edeceği dev bir projedir. Bu proje demirçelik fabrikası gibi bacalı bir fabrika değildir burada hava kirli olmayacak. En uygun yer burası da deniliyorsa Zonguldak’ın insanının da ekmeye ve işe ihtiyacı varsa bu projenin desteklenmesi gerekiyor.

Bu projenin önünün açılması gerekiyor. Bu proje buraya yapılmazsa Soma’ya gideceğini öğrendik biz istiyoruz ki artık Zonguldak göç etmişsin yatırımlar da göç etmesin ve Zonguldak önünün açılmasını istiyoruz. Zonguldak bir Gemidir ve hepimiz bu geminin içerisindeyiz. Bu projeye sahip çıkmamız şart. Çünkü kaçan fırsatlar bir daha elimize geçmiyor”

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 10:15
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114