"Seçilmişler ve atanmışlar vatandaşa hizmet için vardır"

"Seçilmişler ve atanmışlar vatandaşa hizmet için vardır"

"Seçilmişler ve atanmışlar vatandaşa hizmet için vardır"

Vali Mustafa Tutulmaz, Kilimli'de muhtarlara seslendi

Kilimli'de muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, "Öncelikle bu ilkelerimiz vatandaş odaklı olmaktır  seçilmiş kişiler de atanmış kişilerde vatandaşa hizmet için varız. Bunu bir kere birinci kural olarak bir ilk olarak yazmamız lazım. Varlık sebebimiz vatandaşımızdır. Vatandaşımız yoksa biz de yokuz. Bunu özellikle bilmemiz lazım. Davranışlarımızla vatandaşımızın hizmetinde olduğumuzu hissettirmeliyiz. Yani kendinizi vatandaşın yerine koyduğunuz zaman vatandaşın kendiniz bir iş için bir kuruma gittiğinizde muhtara gittiğimizde size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de vatandaşa öyle davranırsanız  doğru yolu bulmuş olursunuz." Dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa tutulmaz Kilimli ilçesinde merkez beldeler ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kilimli Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen toplantı Vali tutulmaz ile birlikte, Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, Dahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı  Ahmet Yakın, Kilimli Jandarma Komutanı Mehmet Üstün, Kilimli Emniyet Müdürü Haydar Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri eve ilçedeki daire müdürleri de hazır bulundu.

Toplantıda muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali tutulmaz varlık sebeplerin vatandaşa hizmet olduğunu ifade ederek şunları ifade etti:

"Sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etmek isterim. Covid 19 denetimi yapıyoruz ve farkındalık oluşturmak insanların ile ilgili tedbirlere dikkatlerini çekmeyi yönünde olması ile ilgili bir denetim ve ziyaret. Bugün de Kilimli ilçemizdeyiz . Tabi bir taraftan ben bir heyetin şuanda İl merkezinde Vali yardımcımızın başkanlığında denetimlerini sürdürüyor her ilçede kaymakamlarımızın başkanlığında bu denetimler haftada bir yapılıyor. Burada özellikle pandemi konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğini ifade etmek isterim. Gerçi biz Zonguldak olarak pandemi de çok iyiyiz. Sokaklarda maskesiz gezen kişi kalmadı, zaten maskesiz gezilmesi halinde de bunun 900 lira cezası olduğunu buradan hatırlatıyorum.

Bu pandemi belasıyla uğraşmak durumundayız.  Bizim çalışmalarımızı buralarda denetimler yapmamızı müdür ile birlikte burada bulunarak onlara doğrudan ulaşılabileceğini problemleriniz varsa onları hemen buraya ulaştırmak çözüm yollarını burada bulabileceklerimiz de burada bulmak bulamayacaklarımızda en azından not ederek farklı platformlarda bunları çözümünü aramaya çalışmak birinci önceliğimizdir. Bizim çalışma prensiplerimizi sizlere anlatarak sizlerin de bu çalışmalarımızda  daha sonra vatandaşlarımıza çalışırken vatandaşlarımıza hizmet verirken bu ilkeler çerçevesinde hareket etmelidir. 

Öncelikle bu ilkelerimiz vatandaş odaklı olmaktır. Seçilmiş kişiler de atanmış kişilerde vatandaşa hizmet için varız. Birinci kural olarak bir ilk olarak yazmamız lazım. Varlık sebebimiz vatandaşımız. Vatandaşımız yoksa biz de yokuz.Bunu özellikle bilmemiz lazım. Davranışlarımızla vatandaşımızın hizmetinde olduğumuzu hissettirmeliyiz. vatandaş olduğunu hissettirmek lazım. Siz o bölgenin hepsinin yöneticisi konumunda herkese eşit şekilde muamele etmeniz gereki. Bunu yapamadığınız zaman orada sıkıntılar devam eder. Herkesi kucaklayacak bir çalışmanız gerekir’ ifadesini kullandı.

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Toplantıda Vali Mustafa tutulmaz muhtarlarla tek tek tanıştı ve onların sorunlarını dinledi (Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 12:55
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114