Semih Durmuş Sağlık-Sen Genel Başkanlığına aday

Semih Durmuş Sağlık-Sen Genel Başkanlığına aday

Semih Durmuş Sağlık-Sen Genel Başkanlığına aday

Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş Zonguldak ‘ta Sendikanın düzenlediği temsilciler kurulu toplantısına katıldı.

Zonguldak Öğretmenevi’nde düzenlenen Temsilciler Kurulu toplantısına, Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ile sendika temsilcileri, Memur Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, sağlık-sen Bartın şube başkanı Naci Durmuş, Eğitim Bir Sen şube başkanı Sadettin Dede ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

MEHMET ALİ KARA: DURMUŞA HEP DESTEK TAM DESTEK

Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, yaptığı konuşmada Semih Durmuş’a tam destek vereceklerini ve kendisini genel başkan olarak görmek istediklerini belirterek şöyle dedi;

”Sayın genel başkan vekilimizin Çok yoğun programının olmasına rağmen bizleri kırmayarak buraya kadar gelmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Değerli başkanım Kızılcahamam temsilciler Kurulu toplantısında 15 Mayıs sürecinde 4 delege sözümüzü tuttuk. 3200 delege sözümüzü tutamadık, Zonguldak'ta ki personel yetersizliğinden dolayı. Genel başkan vekilimiz bir yola çıktı ve bu yolda Zonguldak olarak kendisine tam destek vereceğiz hepiniz bu konuda sahada çalışacağız sonuna kadar seni başkanımıza beraberiz” dedi. 

KAMURAN AŞKAR: SEMİH DURMUŞ’U DESTEKLEYECEĞİZ

Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar da yaptığı konuşmada; Semih Durmuş açıkmış oldu yolda başarılar dileyerek kendisini destek vereceklerini söyledi.

“Bizler Memur-Sen olarak sağlık-Sen olarak Türkiye genelinde hem de Zonguldak döneminde yetkili Sendika olmayı hedefliyorduk ama bundan sonraki süreçte olmak isteyen değil yapmak isteyen bir sendika oluşturmak zorundayız. Ne demek istiyorsunuz diye soracak olursan hemen şunu söyleyeyim, Bundan sonraki süreçte Zonguldak adına projeleri olan sendikacılar olmak zorundayız, benim arkadaşım örneğin devlet hastanesinde başhekim olmak istiyorsa projesiyle olmak zorunda ve göreve geldiğinde fark oluşturmak zorundadır.  Bir şeyler öğretmek ve bir şeyler yapmak zorunda. Taban hareketinizi tavanda destekleyen varsa çok iyi olur. Bunu şunun için söylüyorum, Evet İçimizden bir arkadaşımız genel merkezde görev yapıyor ve Genel merkeze seçilmek çok çok önemli. Zonguldak'ta ne kadar iyi sendikacılık yaparsanız yapın, Bürokrasi de Siyaset te Ankara'da dönüyor. Dolayısıyla Ankara'da ne kadar güçlü alabiliyorsanız şehrinize katma değer, şehrinize hizmet getirme noktasında o kadar daha güçlü oluyorsunuz. Hamd olsun kardeşimiz çıktı sağlık-sen genel merkezine seçildi. Ben inanıyorum ki sağlık-sen'in katkı boyutuyla da Zonguldak'a bugüne kadarki süreç içerisinde tek çok katkıları oldu. Eğer içinizden çıkarmış olduğu da arkadaşınızın en yakın hedefleme noktası varsa ve sağlık Sendeki arkadaşlarımızın da yukarılarda daha fazla ses getirmek şehir adına da sağlık-sen Ankara’da daha fazlası söylemek niyeti varsa yukarılarda en yukarılarda olmanız gerekiyor. Onun için beni sağlık Sen’deki arkadaşlarımın 15 Mayıs sürecindeki yetki sürecindeki verdiği destekten dolayı Öncelikle Hepinize canı gönülden teşekkür ederim. Ama bu etkiyi İnşallah kongre sürecinde Genel Başkanlıkla taçlandırmamız gerekiyor” dedi.

SEMİH DURMUŞ: SENDİKACILIĞI EN DOĞRU ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUZ

Son olarak konuşma yapan sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş da bir yola çıktığını ve bu yolda Zonguldak’tan tam destek beklediğini belirterek şunları söyledi:

“Bu bir kader biriktiğidir. Bizler sizlerden aldığımız güçle burada sendikacılık yaptık ve yine sizlerle aldığımız güçle sendikacılık yapıyoruz. Hizmet etmek istiyoruz, gerçekten iyi şeyler yapalım istiyoruz. Sendikacılığı yaparken her zaman söylerim adam gibi yapacaksak sendikacılığı yapalım istiyoruz ve bu noktada gerçekten sendikacılık Türkiye'de çok önemli bir güçtür. Doğru ve yerinde kullanılırsa ülkenin ve milletin geleceği adına çok büyük hizmetler yapılabilir. 2008 yılında Ankara'ya gittiğimizde Sendikanın ne demek olduğunu nasıl bir güce sahip olduğunu orada yaşayarak gördük. Gerçekten çok güzel şeyler başarılabiliyor. Hem insan gücünüz var hem Finans gücünüz var ve böyle işler yapıyor sana gerçekten kendi teşkilatını Fazla gurur duyacağınız güzel bir şeyin altına imza atmış oluyorsunuz.’’ Dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31