Şiddet Severler Kulübü ne dönüştük!

Şiddet Severler Kulübü ne dönüştük!

Şiddet Severler Kulübü ne dönüştük!

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, "Günümüzde kadına karşı şiddet çok normalleşmeye ve sıradanlaşmaya başladı ülke kocaman bir “şiddet severler Klubü”ne dönüştü" dedi.
25 Kasım kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslararası mücadele günü açıklama yapan CHP Nerkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, şunları ifade etti:

"Kadınlar dünyanın  dört bir yanında erkekler tarafından öldürülmeye, dövülmeye, tecavüz edilmeye devam ediliyor.Her 3 kadından ikisinin yaşamı boyunca dövüldüğünü, cinsel ilişkiye zorlandığını ya da taciz edildiğini, kadın cinayeti kurbanlarının yüzde 70’inin erkek partnerleri tarafından öldürüldüğünü,15-40 yaş arası birçok kadının bilimum hastalık ya da kazalar yerine tamamen cinsiyet kökenli şiddet nedeniyle ölmekte veya yaralanmakta olduğunu biliyor musunuz?Elbette son yıllarda ne kadar artarak yaşandığını görüyorsunuz, okuyorsunuz. Günümüzde bu şiddet çok normalleşmeye ve sıradanlaşmaya başladı ülke kocaman bir “şiddet severler Klubü”ne dönüştü. Her defasında lanetler ediyor bu son olsun diyoruz ama olmuyor. Çünkü toplum olarak çoğunluğun eylemi ve söylemi uyuşmuyor .
Mesela bir kişi göz göre göre hırsızlık yapıyor sizin ve çoluk çocuğunuzun rızkına el koyuyor ama “alnı secdeye değiyor “diye hoş görülüyor ,değmezse sıkıntı büyük oluyor !!
Gün geçmiyor ,sözde “Namus”uğruna cinayetler işleniyor ama her  gün  onlarca TV kanalında gündüz programlarında ki “aile olamamış aile “ilişkileri gözümüze sokuluyor!! 
Yani büyük bir paradoks yaşıyoruz...İstanbul Sözleşmesinden vazgeçildi ,yasaların kime göre ,neye göre işlediği belli değil ! 
İşlenen cinayetlerin ardından ifadesi alınıp salınan katiller , sosyal medyada gündeme oturtulup kamuoyu baskısı ile tutuklanıyor !!Bugün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Mücadele Günü” bu konu üzerinde yazmak ,konuşmak , böyle bir gün ayırmak bile o kadar anlamsız ve korkunç ki .İnsanın en iblis halinden doğmuş bu günler !!!İnsan’ı , kadın ve erkek olarak ayrımlamak ve değer farkı ortaya koymak  zayıf ,yetersiz,hastalıklı ,cahil bir aklın tutumudur ancak.Kanunlar ,kurallar olmasa bile vicdanen doğruyu yanlışı ,iyiyi ve kötüyü ayırt edebilme yetisine ve gücüne sahip olduğumuz gün ;Her şey çok güzel olacak"
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 16:18
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner297