Sıkıntılar ve gerginlikler unutulsun

Sıkıntılar ve gerginlikler unutulsun

Sıkıntılar ve gerginlikler unutulsun

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Ramazan Ayını kutladı
Ramazan Ayı nedeniyle  AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Sıkıntıların ve gerginliklerin unutulması gerektiğini söyledi. Zeki Tosun  şu görüşlere yer verdi; 

“Bir ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz. Tüm sıkıntıların ve gerginliklerin unutulması gereken Ramazan ayının tüm İslam âlemine bereket, sevinç ve huzur getirmesini yüce Mevla dan temenni ediyorum. Ramazan ayının dargınların barıştığı, nefislerin terbiye edildiği, aç ve yoksulların sıkıntılarına ortak olunduğu mübarek bir aydır”.
Ramazan ayının insanın manevi iklimine sonsuz derece de katkısı olduğunu belirten Tosun, “İnsanların ortak yönü olan maneviyatın zirve yaptığı, oruçların büyük bir hazla tutulduğu Ramazan ayının her halini yaşayıp idrak etmemiz gerekir. Ramazan ayı Peygamber Efendimizin (SAV) ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ gereksinime uygun bir şekilde yaşayıp, etrafımızdaki insanları göz ardı etmememiz gereken bir aydır. 
Ramazan ayındaki sofraların bereketi herkesi sarmalı. Özellikle iç göç nedeniyle aynı mahalleleri paylaştığımız gönül kardeşlerimize soframızı daima açık tutmamız gerekir. Ülkemize ve Zonguldak’a sığınan misafir konumuzdaki mültecilere de elimizden gelen her türlü yardımı yapmamız gerekir. İnşallah AK Parti olarak bizlerde Ramazan ayının feyzi ve bereketi hürmetine muhtaç ailelerimizi bulup onlara gerekli yardımları yapacağız. 
Bu duygularla tekrar tüm İslam aleminin ve hemşerilerimizin Mübarek Ramazan aynı kutlarken, bu ayın ülkemize ve özellikle bölgemize huzuru ve barışı getirmesini temenni ediyorum”.
(Haber-Ercan Demlr)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 16:33
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114