Şimdi taksiciler düşünsün

Şimdi taksiciler düşünsün

Erişim engeli kalkan Uber yolara geri dönüyor

Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı
Geçtiğimiz yıl hem web sitesine hem de uygulamasına erişim engeli getirilen Uber'in Türkiye'de erişim engeli resmen kaldırıldı.
Taksi uygulaması Uber, erişim engeli kararının istinaf mahkemesi tarafından kaldırılmasının ardından yeniden faaliyete geçiyor.Uber Türkiye'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada "Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular'a tekrar merhaba!" denildi.
Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı
ÜST MAHKEME KARARI KALDIRDI
İstinaf mahkemesi, ilk derece mahkemenin Uber'in web sitesine ve uygulamasına dönük aldığı erişim engeli kararını 23 Aralık 2020 tarihinde aldığı kararla kaldırmıştı.Karara ilişkin Uber Global sözcüsü "Türkiye'ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz." demişti.
NE OLMUŞTU?
Taksicilerin de yolcu bulmak için kullandığı Uber'e karşı taksici dernekleri ve birlikleri dava açmış ve dava sonucunda Uber'in Türkiye'deki tüm faaliyetleri sonlandırılmış, web sitesi ve uygulamalarına da erişim engeli getirilmişti.

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114