SP'de Ayasofya sevinci

SP'de Ayasofya sevinci

SP'de Ayasofya sevinci

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, " Ayasofya hakkında alınan karar, yıllarca bunun mücadelesini veren bizler ve milletimiz için sevindirici bir adımdır." dedi.
Batıdan gelecek olan tepkilerin dikkate alınmaması gerektiğini belirten Burak Erol şunları kaydetti:
"Ayasofya hakkında alınan karar, yıllarca bunun mücadelesini veren bizler ve milletimiz için sevindirici bir adımdır.‬ Fakat; böylesine önemli bir mâbet üzerinden yeni bir kutuplaşma havası oluşursa; bu, her şeyden önce Ayasofya'nın mânasına uygun olmayacaktır. Bu konuda Batı aleminden gelecek tepkilere de takılıp kalmayalım. Herkes bilmelidir ki; bu konuyu lehte veya aleyhte siyasi malzeme yapmak, siyasi bir şova dönüştürmek Fatih Sultan Mehmet Han'ın mirasına ve Feth'in ruhuna yakışır bir davranış olmayacaktır.
Ayasofya'yı açalım, namazımızı edâ edelim; ardından hızlıca dönüp, Türkiye'nin çözülmesi gereken sorunlarını ele alalım. Bugün enerjimizi, adaletten ekonomiye, dış politikadan eğitime; var olan devasa problemlerin çözümüne harcayalım. Bu problemlerin üstünü örtmek için, Ayasofya üzerinden oluşturulacak bir kamplaşma ortamının doğmasına da kesinlikle müsaade etmeyelim. İnanıyorum ki;Türkiye'nin problemlerini ancak birlik ve beraberlik havası içerisinde çözebiliriz.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 13:58
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114